0.4 C
Jindřichův Hradec
2.02. 2023
Články

10 medailí pro jindřichohradecké kickboxery

Kickbox klub Reborn má za sebou úspěšný turnaj, který se tuto neděli konal v Praze a kde se představili kickboxeři z celé české republiky od těch nejmenších až po dospělé. Přinášíme vám rozhovor s trenérem klubu Josefem Bílkem.

10 medailí pro jindřichohradecké kickboxeryKickbox klub Reborn se tuto neděli účastnil vánočního turnaje v Praze na Vinohradech a byl velmi úspěšný. Prozraďte nám jakých výsledků jste dosáhli?

Náš klub se zúčastnil turnaje ve všech disciplínách, které byly vypsané. A to v Kalaki, Pointfightingu i Lightcontactu. Jsou to všechno disciplíny kickboxu, popisovat je tu, je na delší rozhovor… Lightcontact byl vypsán pouze pro dospělé, měli jsme 3 závodníky, ale žádný nedosáhl na medailové umístění. Zbylé disciplíny byly naopak vypsané jen pro děti a v těch jsme získali 10 cenných kovů. Ve starších žácích jsme vybojovali jedno stříbrno, v mladších žácích potom 3 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile. Turnaj jsme tak doslova ovládli, jelikož jsme získali i první místo v hodnocení klubů. Byl to velice úspěšný turnaj, který nám hlavně ukázal, že v práci s dětmi jdeme správným směrem. Je potřeba říct, že Kickbox Klub Reborn je klub působící ve třech městech. V Jihlavě, Telči a tady v Jindřichově Hradci. Z těchto 10 medailí putují sem do Hradce hned 4.

Jakých dalších úspěchů jste dosáhli v roce 2015?

Rok 2015 byl pro nás, co se týká medailových zisků, velice úspěšný. Medailí máme za letošek celkem 25. Bodovali jsme na malých i velkých domácích i mezinárodních turnajích. Nejcenější jsou asi obhájené zlato z Mistrovství republiky a především pak 2 stříbra z Evropského poháru v Polsku.

10 medailí pro jindřichohradecké kickboxeryV Jindřichově Hradci působí kickbox klub Reborn již dva roky. Jak z dnešního pohledu hodnotíte dosavadní fungování klubu?

Musím říct, že fungování klubu hodnotím velice pozitivně. Na počátku jsme tu otevřeli jednu skupinu dětí a jednu skupinu dospělých. Během těch dvou let jsme tu udělali mnoho změn. Jednou z největších je to, že jsme zrušili tréninky dospělých. Náš klub má od samého začátku zaměření převážně na děti. A vzhledem k tomu, že zde tréninky dospělých nefungovaly úplně podle představ, pak to byl logický krok. Otevřel se nám tak prostor pro rozšíření dětských tréninků. Netvrdím, že tréninky pro dospělé už nikdy v Hradci nebudou. Ale budou patrně až nám do dospělého věku dozrají „naše“ děti. Velkou změnou také prošly tréninky dětí. Máme speciální trénink pro předškoláky, tréninky mladších žáků, starších žáků. Toto větší rozdělení podle věku nám umožňuje lépe děti něco naučit.

10 medailí pro jindřichohradecké kickboxeryPlánujete nějaké novinky na příští rok?

Jako klub novinek připravujeme hned několik. Co se týká této pobočky, pak tu pár novinek také bude. Půjde hlavně o systém tréninků. Větší zaměření na přípravu závodníků. Vše ale opět připraveno tak, aby to mělo na děti pozitivní dopad. Konkrétněji si to ale zatím nechám pro sebe.

V jakých věkových kategoriích se cvičí v kickbox klubu Reborn?

V klubu máme tréninky pro předškoláky, což jsou děti od 4 do 6 let. Dále máme mladší žáky – 1. až 4. třída, starší žáky – 5. až 9. třída. Nově připravujeme juniorskou kategorii – 15 až 18 let a rozdělení tréninku dospělých na tréninky kondiční a přípravu závodníků. Záleží ale o jakou pobočku konkrétně jde. V každé je to trošku jinak, záleží, jaký je zájem a jak se daná skupina naplní.

10 medailí pro jindřichohradecké kickboxeryPřijímáte stále do klubu nové členy?

Stále přijímáme a přijímat budeme. Jak jsem ale zmiňoval v minulé odpovědi – záleží, o jakou jde pobočku, protože tady v Hradci třeba momentálně přijímáme pouze do mladších a starších žáků. Naopak v Jihlavě třeba mladších žáků máme tolik, že budeme otevírat novou skupinu, abychom vůbec mohli přijímat další děti…

Pokud si chce pouze zacvičit někdo, kdo neměl s kickboxem doposud žádný kontakt, je možné se k vám přijít podívat a kickbox si vyzkoušet?

Určitě ano. Jsme rádi za každou novou tvář u nás v klubu. Pokud se ale zaměřím jen na Jindřichův Hradec, pak je tato možnost prozatím pouze pro děti od první do deváté třídy. V případě zájmu si u nás mohou tréninky vyzkoušet a kdykoliv se připojit. Zatím se dá začít kdykoliv, nemáme kurzy s nějakým pevně daným začátkem. Stačí jen přijít….

10 medailí pro jindřichohradecké kickboxery

Kickbox klub Reborn

Nejnovější články

Kino Počátky na únor 2023

Miloslav L

NATURHOUSE | Odborníci na zdravé hubnutí

Miloslav L

Vaše firemní akce v Penzionu Pod Zámkem

Miloslav L