18.5 C
Jindřichův Hradec
23.03. 2023
Články

137 diváků vidělo v hokejbalovém derby 14 branek

… a poměrně jasný průběh utkání. Alespoň co se vstřelených branek týče. Suchdolští sice párkrát zahrozili a Filip musel ze své mošničky vytáhnout nejméně 5 TOP zákroků, ale vše jsme zvládli a příští víkend budeme útočit na hranici 100 vstřelených branek v sezóně (to se nám zatím podařilo pouze v sezónách 2009/2010 a 2010/2011) a zároveň na lepší postavení v tabulce.

Olymp JH – SK Suchdol n. L. 12:2 (4:2, 2:0, 6:0)

137 diváků vidělo v hokejbalovém derby 14 branek !!Nejvyšší letošní návštěva viděla gólově velmi atraktivní podívanou v níž se odehrálo několik příběhů. Prvním je premiérový start Ondry Houdka, který na sebe upozornil hlavně v první třetině, ve které se mu podařilo z pozice hráče třetí formace vstřelit 2 branky. Hattrick se mu nakonec podařilo uzavřít a naštěstí to nebylo 10 gólem, protože to by byl už fakt drahý gól Ten vstřelil Adam Popelka, pro kterého to byl první gól za A, takže také to bylo speciální (a bude drahé) Pookřání přinesl tento zápas i pro Martina Čapka, který zaznamenal celkem 6 bodů (1 + 5). Černého Petra si naopak vytáhnul Víťa Štěch, který, jako jediný vyjma Filipa a Tarzana, nezaznamenal ani bod… Tak snad příště.

V samotném zápasu těžko říci, co rozhodlo. Opět jsme my vstřelili první gól. Ten nám pomohl psychicky. Naopak suchdolští, alespoň do půlky první třetiny pokaždé dokázali zareagovat. V zajímavé gólové přehované jsem reagovali ještě rychleji a v podstatě vyrovnané stavy netrvaly dlouho – nejprve 1:36 pak 8 a 12 vteřin. Pouze 4 branky v síti Suchdola byly velmi milosrdné, přičemž nejednou výstražně zvonila tyč. Takže asi ano, rozhodla první třetina, ve které jsme odrazili nápor Suchdolu.

Ve druhé třetině padly 2 branky. Suchdol naše útočné manévry částečně eliminoval, nicméně nejvyrovnanější třetina v zápase pro nás i tak vyzněla 10:5 na střely. Dařilo se v ní bývalému suchdolskému Slaninovi, který při ní zaznamenal 2 ze svých tří bodů v tomto zápas.

Vstup do třetí třetiny byl pro Suchdol fatální. 5 branek za 4 a půl minuty a dokončený hattrick nováčka v dresu Olympu. Suchdolu se se začátkem poslední části úplně rozpadla hra a nám se díky tomu podařilo vstřelit ve druhé zápase za sebou 6 branek v jedné třetině !!! Navíc deset v zápase, což se nestává tak často.

Branky: 1:36 Houdek (Čapek) EQ, 6:14 Remiáš (Mátl B.) EQ, 8:09 Škarda (Hunal) EQ, 9:19 Houdek (Plášil) EQ, 18:45 Čapek (Slanina, Matějka) PP, 28:14 Slanina (Hunal, Čapek) EQ, 30:40 Remiáš (Škarda) EQ, 30:53 Matějka (Čapek, Klimeš) EQ, 32:32 Mátl D. (Škarda) EQ, 33:46 Popelka (Čapek, Slanina) EQ, 34:36 Houdek (Klimeš, Zayml L.) EQ, 41:29 Matějka (Čapek) EQ

Střely: 40:15 | Vyloučení: 2:3 | Využití přesilovek: 1:0 | Oslabení: 0:0 | Diváků: 137

V dubnu vyjíždíme na horký západ, kde se utkáme s Karlovými Vary a Teplicemi. Vary, jakoby se nevyléčili z mistrovské kocoviny, se krčí na předposledním místě. Rondo naopak na jaře stoupá nekompromisně vzhůru tabulkou. Při své stíhací jízdě porazili tepličtí Poličku 2:0 (v minulém kole !!!), Buldoky 3:2, Stars 11:1 a Vary 7:2. Prohráli pouze s Kelty 4:2. Jaro nabízí opravdu velmi zajímavé a pestré výsledky. My stále usilujeme o první čtyřku, která by nám v prvních třech kolech play off, pakliže budeme postupovat, samozřejmě, zajistila výhodu domácího prostředí.

Jan Donauschachtl (trenér): „Věděli jsme, že derby s posíleným soupeřem nebude jednoduché a nesmíme je podcenit, což se nám v minulosti stalo, navíc Suchdol minulý týden porazil Dobřany. Naopak nás prohra s loňským finalistou zřejmě nakopla a od té doby je naše hra kvalitnější. První třetina byla nahoru dolu, což se v této soutěži vidí málokdy a skvělá návštěva viděla atraktivní hokejbal, v kterém jsme však tak trochu zapomínali bránit. To jsme zlepšili ve druhé třetině a od té doby jsme měli zápas pevně v rukou, třetí třetina už byla exhibice. Za zmínku jistě stojí výkon nováčka Ondry Houdka, který hrál vůbec své první soutěžní utkání v hokejbale a hned si připsal hattrick. Čeká nás už jen jeden výjezd na severozápad Čech, kde bychom rádi vylepšili postavení v tabulce a pak už play off, které bude letos opravdu velmi zajímavé.“

Zdroj: Olymp JH

Foto: Lucie Hunalová

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L