Aktuálně

5plus2: Strážníci naháněli zloděje. Ti ukradli alkohol i peněženku

JINDŘICHŮV HRADEC Strážníci městské policie v Hradci se setkali s neobvyklým případem. Jeden den večer si mladá žena přišla nakrást nákup a sladkosti na několik dní dopředu. Když ji polapili, vyspala se a další den ráno se do prodejny vrátila krást znovu.

mestska policie
Ilustrační snímek – Foto: Adam Hudec

Čtyřiadvacetiletá obyvatelka Hradce se minulou neděli pokusila ve večerních hodinách v Penny Marketu naplnit batoh salámy, masem, sýry, máslem, alkoholem a sladkostmi v celkové hodnotě téměř dva tisíce korun. Personál s ostrahou ji ale zadržely a jelikož žena neprokázala svou totožnost, převezli ji strážníci na služebnu. Protože byla opilá, odevzdali ji poté domů, do péče jejímu příteli. Případ ale neskončil, zlodějka se do marketu vrátila hned následující ráno – tentokrát s úmyslem odnést alespoň dvě dvoulitrové lahve vína. Ani to se jí ale nepovedlo.

V pondělí ráno odevzdal poctivý nálezce tři tisícikoruny, které nalezl v bankomatu u Kauflandu. Strážníci nález předali na ztráty a nálezy na městském úřadě.

Zcela opačně se zachoval jiný muž ve čtvrtek 13. února. „Při placení nákupu si totiž všiml paní, jak se shýbla pro peněženku, která ležela na komunikaci u parkoviště LIDLu. Vyběhl proto z prodejny a od nálezkyně si peněženku vyžádal s odůvodněním, že je jeho. Následně se vrátil do supermarketu, kde zaplatil nákup a odešel. Vzápětí se na místo dostavila slečna, která peněženku ztratila při vystupování z vozidla,“ popisuje vrchní strážník Luboš Müller.

Naštěstí se slečna s dotazem obrátila na všímavého pracovníka ochranky, který byl ve správnou chvíli na správném místě. Nejenže dokázal celou situaci popsat, ale dokonce i muže identifikoval. Přes provedené pátrání se výtečníka strážníkům podařilo nalézt až o několik hodin později. K jeho rychlému dopadení přispěli pracovníci obchodního domu, kteří po jeho spatření ihned vyrozuměli strážníky. Peněženku s doklady a hotovostí muž nakonec vydal. „Vzhledem k tomu, že si přisvojil nález, který navíc obsahoval i platební kartu, byl strážníky poučen, že se bude zodpovídat z trestného činu nedovoleného držení platební karty,“ doplňuje Müller.

Zdroj: 5plus2.cz   Autor: Adam Hudec


5plus2 dny – Regionální týdeník vychází zdarma

 

5 + 2 dny