0.5 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
5plus2

5plus2: Folková růže vykvete nad Hradcem už pojednadvacáté

Folková růže 2013
Folková růže v Jindřichově Hradci letos zažije svůj 21. ročník. Samozřejmostí jsou vynikající kapely, které si můžete vybrat ze širokého programu. Foto: Martin Kozák

Úctyhodný 21. ročník jindřichohradeckého festivalu Folková růže se chystá potěšit folkaře. Pod růží zahrají Mošny, Žamboši, Pavlína Jíšová nebo Ivo Cicvárek, nebudou chybět ani tradiční noční koncerty v kapli.

Od čtvrtka 10. do soboty 12. července se Hradec opět promění na hudební město – tentokrát díky oblíbené Folkové růži.

Její jednadvacátý ročník začne poněkud nostalgicky, totiž ohlédnutím za minulou dvacítkou festivalů. Ve čtvrtečních 19:30 zahájí pořadatelé vernisáž výstavy fotografií v zámeckém rondelu. Snímky nabídnou pohledy různých fotografů na hradecké folkové dny v uplynulých letech.

Čtvrteční večer bude patřit koncertům na hlavní scéně na třetím zámeckém nádvoří. „Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, které začínají v osm hodin. Vystoupí Marien, duo Janoušek – Vondrák a A. G. Flek v původní sestavě,“ zve Pavel Jarčevský z pořadatelské kapely Jen tak tak.

Tradici dodrží i pořádání takzvaných Nočníčků, nočních koncertů od třiadvaceti hodin v kapli sv. Maři Magdaleny. Ve čtvrtek tady zahraje Trchová trio, v pátek Karolina Kamberská a v sobotu kapela Zhasni.

Zahrají Žamboši i Devítka

V pátek 11. července se folk Hradcem rozezní už od čtrnácti hodin. Tehdy na malé scéně na druhém zámeckém nádvoří zahraje Netřísk.

Další účinkující se budou střídat zhruba po čtyřiceti minutách a patří mezi ně například Spolektiv, Šantré nebo Sekvoj. Posledními pátečními hudebníky na malé scéně budou Mrakolaš, kteří zahrají deset minut před půl šestou odpoledne.

Hlavní hradní nádvoří bude od osmi hodin večer patřit známé vokální kapele Mošny, která je s folkovým festivalem neodmyslitelně spjatá.

„Po Mošnách budou následovat kapely Jen tak tak, Bezevšeho a Cop,“ vypočítává Pavel Jarčevský.

Začátek třetího dne festivalu, soboty, se přesune do Muzea fotografie a moderních obrazových médií. Tady od jedenácti hodin dopoledne zahrají například Sova – Slamák, Monty nebo Petr Linhart. Scéna na druhém nádvoří startuje opět od 14 hodin a tentokrát tu vystoupí A. M. Úlet, Lážo plážo, Ivo Cicvárek a Velký svět nebo kapela Passage.

Večerní koncert na třetím nádvoří představí hvězdný kvartet: Načas, Pavlínu Jíšovou, Devítku a Žambochy.

Neoficiálním závěrem letošní Folkové růže bude nedělní koncert v přírodním divadle v Žirovnici. „Vystoupí tu Martin Rous a Jen tak tak. Pokud by se spikly živly, přesouvá se koncert do žirovnické sokolovny,“ uvádí pořadatel.

Tábořit se bude u školy

Fanouškům muziky, kteří do Hradce dorazí zdaleka, je jako obvykle nabízená možnost táboření v areálu hradeckého gymnázia. Je zde možnost úschovy cenností, k dispozici jsou toalety, umývárny a za mírný poplatek také sprchy.

Vstupenky na festival je možné předem zakoupit v síti Ticketstream nebo přímo na místě, na zámku, před jednotlivými koncerty. Lístky na jeden celý den koncertů vyjdou na 260 korun, pernamentka na celé tři dny Folkové růže potom na 550 Kč. Jednotlivě se dají koupit také lístky pouze na večerní koncerty na hlavní scéně na třetím nádvoří.

Více naleznete na webu festivalu www.folkovaruze.cz.

Autor: Adam Hudec, 5plus2

Nejnovější články

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L

Kino Počátky na únor 2023

Miloslav L