-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
5plus2

5plus2: Neplatiči na Hradecku dluží miliony za svoz odpadu

S placením si někteří lidé na Hradecku hlavu nelámou. Dluhy za popelnice meziročně narůstají. Například v lázeňské Třeboni má za svoz komunálního odpadu zaplatit přes 760 dlužníků zhruba 1,3 milionu korun.

Narozdíl například od Dačic jsou ale v lázeňském městě na neplatiče mírnější. Svůj dluh za odpad mohou zaplatit na dvě splátky, první do konce března, tedy do oficiálního termínu, a druhou do posledního zářijového dne. „Dlužníkům 5 + 2 dny - 5plus2se potom v listopadu zašle upomínka a potom obvykle ještě jedna, než se vystaví platební výměr,“ uvedla mluvčí třeboňského úřadu Jitka Bednářová.

Možnost rozdělení poplatku měli v minulosti i Dačičtí, dnes to ale už neplatí. Termín 30. dubna zde ještě lidem nehoří, a snad i proto v Dačicích ještě odpad nezaplatilo přes dva tisíce plátců, tedy čtvrtina celkového počtu obyvatel. „Dohromady se tedy jedná o zhruba 3,5 milionu korun,“ sdělil tajemník Karel Macků.

Ještě o měsíc déle, tedy do posledního května, mohou odpady platit Hradečáci. Výjimkou jsou chataři a chalupáři, kteří mají termín až do konce září. Ani zde už ale není možné poplatek dělit na splátky.

„K loňskému poslednímu prosincovému dni dlužili Hradečáci za svoz odpadu téměř pět milionů korun,“ řekla vedoucí finančního odboru Zdeňka Klímová.

 

Zdroj: 5plus2.cz   Autor: Adam Hudec


5plus2 dny – Regionální týdeník vychází zdarma

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L