Aktuálně

5plus2: Opilec chtěl řídit z Hradce do Prachatic. Tak ho strážníci lapli

JINDŘICHŮV HRADEC Na Valentýna spatřila operátorka kamerového systému po deváté večer silně opilého muže, který se přes náměstí Míru přesouval vrávoravou chůzí. Protože pohyb pěšky mu přišel obtížný, rozhodl se, že domů do Prachatic pojede autem.

mestska policie
Ilustrační snímek – Foto: Adam Hudec

Daleko ale opilec nedojel. Za rohem muž padl do náruče hlídce městských policistů. „Vzhledem k tomu, že muž nadýchal 2,34 promile, byl pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky předán hlídce státních policistů,“ uvedl strážník Roman Stejskal.

O den později vyjížděli strážníci na sídliště Vajgar, kde jeden muž vyhrožoval jinému. Ukázalo se, že se jedná o stejného nesvéprávného opilce, který před dvěma týdny vyrazil v domě dveře. O tom 5plus2.cz už informoval.

„Tentokrát se tento muž dohadoval se svým opatrovníkem a vyhrožoval mu, že mu „rozbije hubu“. Jelikož není za přestupek odpovědný, byl o celé události informován odbor sociálních věcí při městském úřadě,“ dodal strážník.

Ten samý den přijali strážníci dvě oznámení o podivném muži, který v ulici Jarošovská vstupuje do silnice před projíždějící auta. Strážníci zde nalezli známou figurku z Jindřichova Hradce, která plna sebelítostivého splínu uctívá výročí úmrtí své sestry.

Zdroj: 5plus2.cz   Autor: Adam Hudec


 5plus2 dny – Regionální týdeník vychází zdarma

5 + 2 dny