3.7 C
Jindřichův Hradec
4.02. 2023
5plus2

5plus2: Na předzahrádkách v Hradci se bude pít déle. Už od úterka

Značně omezený režim restauračních a hospodkých předzahrádek, který v uplynulých letech netěšil hospodské ani návštěvníky takových zařízení, letos výrazně zvolní. Radní města totiž schválili aktualizovaný tržní řád, který kavárenským hostům a výčepním štamgastům dává možnost strávit na ulici víc hodin než doposud.

Restaurace Hotel Vajgar
Předzhrádka restaurace hotel Vajgar. – Foto: Amálie Buřilová

Předzahrádky v Hradci mají provozovatelé zařízení už několik let vždy od 1. dubna do konce letní sezony zdarma, ačkoliv ještě loni tomu tak bylo výměnou za skutečnost, že hosté museli úderem dvaadvacáté hodiny předzahrádky opustit a stáhnout se zpět do útrob podniků. To přísně kontrolovali strážníci městské policie, díky čemuž se po Hradci začaly šířit vtípky o příliš přísném dozoru a policejní hodině.

„Hodně se o tom diskutovalo už vloni a na radnici jsme dostali celou řadu podnětů. Kvůli podpoře cestovního ruchu, ale i na základě zkušeností z jiných měst, přikročila rada k jistému kompromisnímu řešení. Každému se zavděčit nedá. Požadavky některých hospodských byly třeba na otvírací dobu až do jedné hodiny ráno,“ komentuje tajemník městského úřadu Karel Přibyl.

Letos tedy platí, že na předzahrádkách se v pátky a soboty smí sedět až do 23 hodin, ve dnech dvou letních prázdninových měsíců pak až do půlnoci. „Policejní“ desátá hodina tak návštěvníky restaurací a barů zažene dovnitř jen přes týden mimo prázdniny.

„Jsem velice rád, protože novela tržního řádu podle mého názoru výrazně napomůže životu ve městě. Je to správný krok. Musíme si totiž uvědomit, že naše město nemá svůj průmysl, a právě cestovní ruch musí být naším pomyslným strojírenstvím,“ říká majitel DADA clubu Zdeněk Kasper nahlas souhlas snad všech majitelů restaurací v Hradci.

Prodloužení otevírací doby předzahrádek kladně kvitují i sami štamgasté, kteří si loni na přísná pravidla stěžovali. „Ve špičce léta se před desátou teprve stmívá. V takové dny se venku sedí nejpříjemněji. Nebylo mi příjemné, když mě od dobrého pití a od vynikající společnosti loni zaháněli policisté dovnitř zakouřeného baru. Za letošní změny vedení města děkuji,“ raduje se hradecká studentka Jitka Váchalová.

Zdroj: 5plus2.cz Autor: Adam Hudec


5plus2 dny – Regionální týdeník vychází zdarma

5 + 2 dny - 5plus2

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L