-3.7 C
Jindřichův Hradec
8.02. 2023
5plus2

5plus2: Strážníci stíhali zdrogovaného řidiče. Ujížděl po cyklostezce

JINDŘICHŮV HRADEC Bez řidičáku, v roztřískaném autě a navíc pod vlivem drog. V takovém stavu byl teprve osmnáctiletý mladík, kterého ve středu nad ránem po Hradci naháněli strážníci městské policie. Mladík ale neohroženě ujížděl.

mestska policie
Ilustrační snímek – Foto: Adam Hudec

 

Když ve středu po jedné hodině ráno zatočilo auto do protisměru v jednosměrce v Kostelní ulici, zkoušela ho hlídka městských policistů zastavit. Ale neúspěšně. Řidič jenom zrychlil a pokoušel se před strážníky prchnout. Z Kostelní ulice zamířil do Nežárecké, pak na Jakub, cyklostezkou k letišti a do Děbolína. Až tam se hlídce podařilo auto zastavit.

Jeho řidičem byl osmnáctiletý mladík, který nevlastnil řidičský průkaz. Samotné auto bylo v alarmujícím stavu – mělo propadlou technickou kontrolu, úplně sjeté pneumatiky, vytrhanou elektroinstalaci a nefunkční světla.

„Mladík byl podrobený testu na jiné návykové látky s pozitivním výsledkem. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky byla celá věc na místě předána státní policii,“ uvedl zástupce vrchního strážníka Petr Brabec.

Zdroj: 5plus2.cz   Autor: Adam Hudec


5plus2 dny – Regionální týdeník vychází zdarma

5 + 2 dny - 5plus2

Nejnovější články

Tříkrálová sbírka na Jindřichohradecku byla rekordní

Miloslav L

Valentýnské menu v restauraci Pod Zámkem

Miloslav L

HOPSÁLKOV – herna pro děti

Miloslav L