-3.3 C
Jindřichův Hradec
29.01. 2023
Archivní

Soukromý: Muzejní noc | Muzeum Jindřichohradecka

V rámci 18. ročníku celostátního Festivalu muzejních nocí připravilo Muzeum Jindřichohradecka na pátek 27. května 2022 muzejní noc v areálu kostela sv. Jana Křtitele a minoritského kláštera, tentokrát v duchu lidových tradic.

V době mezi 18. a 22. hodinou se návštěvníci rozsáhlého areálu kláštera a kostela podívají do světa lidových obyčejů tak, jak probíhaly v rámci celého zvykoslovného roku od jara do zimy. Jarní čas představí především období velikonoční s barvením kraslic a pletením pomlázek, tradiční pálení čarodějnic a stavění májů. Pro léto to budou typické poutě s kolotoči, střelnicemi, stánky, kouzelníky a kejklíři. Podzim pak představí sklizňové slavnosti, pečení brambor a posvícení. Adventnímu času, Vánocům a masopustu se bude věnovat zimní část muzejní noci. Vedle dramatických a hudebních vystoupení, které budou probíhat v průběhu celé muzejní noci, je připravena také zábavná vědomostně-sportovní soutěžní hra pro děti i dospělé, v rámci které si budou moci vyrobit tradiční zvykoslovné předměty a vyzkoušet různé činnosti spojené se zvykoslovným rokem. V závěru muzejní noci pak proběhne velká světelná show.

Muzeum Jindřichohradecka zve srdečně na tuto mimořádnou akci malé i velké návštěvníky. Přijďte, nebudete litovat svého času. Pobavíte se a zároveň se dozvíte zajímavosti o tom, jak žili vaše prababičky a pradědečkové.

Alexandra Zvonařová

Nejnovější články

Maškarní merenda | Deštná

Miloslav L

Karneval v Počátkách

Miloslav L

Dětský karneval v Deštné

Miloslav L