-5 C
Jindřichův Hradec
29.01. 2023
Archivní

Soukromý: Za gorilami do Afriky | Muzeum fotografie a MOM

Přednáška při níž se nejen dozvíte zajímavé informace ze světa goril, ale též se pobavíte. Nahlédnete s námi do národních parků Rwandy a Demokratické republiky Kongo. Chybět nebudou fotografie, ale ani autentická videa z přirozeného prostředí těchto majestátních zvířat.

V srpnu roku 2019 jsme absolvovali cestu do Rwandy a Demokratické republiky Kongo. Hlavním cílem bylo předat finanční dar Gorilla Doctors, kteří se starají o volně žijící populaci goril právě ve Rwandě, Kongu a Ugandě. Na konečné částce finanční podpory se podíleli návštěvníci Zoologické zahrady Na Hrádečku, protože 1,- Kč z každé prodané vstupenky směřovalo právě sem.
Afrika jako taková je kontinent velice proměnlivý. V našem případě jsme se o tom přesvědčili na vlastní oči. Rwanda je země na úrovni blížící se evropským standardům. Kdežto Demokratická republika Kongo je přesně její opak. Obě země jsme na krátkou chvíli měli možnost poznat, a i když jsou naprosto rozdílné, tak každá má své kouzlo.
Díky naší prezentaci vás alespoň vzdáleně přeneseme do Afriky. Díky fotografiím a autentickým videím si budete připadat jako byste tam byli s námi. Naši skupinu tvořilo 7 lidí, kteří jsou milovníci zvířat, ale i africké kultury. Celou dobu nás provázel velice milý místní řidič, díky kterému jsme viděli a zažili mnohé. Prošli jsme se mezi šimpanzi, gorilami nížinnými, horskými, kočkodany zlatými, ale i projeli po afrických pláních mezi zebrami a další zvěří.

Bc. Romana Albrecht Lišková
Spolumajitelka Zooparku na Hrádečku v Horní Pěně
Díky velké lásce ke zvířatům se dala i na jejich studium. Kromě oboru Chovatel cizokrajných zvířat na SOŠ Praha-Čakovice vystudovala Jihočeskou univerzitu obor Biologie a ochrana zájmových organismů.

Eliška Dušková
která 6 let pracuje v ZOO na Hrádečku aktuálně studuje Jihočeskou univerzitu obor Biologie a ochrana zájmových organismů.

Nejnovější články

Maškarní merenda | Deštná

Miloslav L

Karneval v Počátkách

Miloslav L

Dětský karneval v Deštné

Miloslav L