-3.7 C
Jindřichův Hradec
8.02. 2023
Sportovní zprávy

Áčko Olympu J. Hradec na vítězné vlně.

Ve čtvrtém utkání celkově a teprve prvním na domácím hřišti, jsme narazili na velkého soka z prvních let našeho působení v 1. národní hokejbalové lize – Jestřábi Přelouč. Souboje v základní části byly vždy vyrovnané, ale soupeř vždy v play off postoupil dál. V neděli se střely už jiné týmy, než které sváděly souboje tehdy… Přeci jenom je to už více jak 5 let zpátky.

TJ HBC Olymp JH – HC Jestřábi Přelouč 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

 Áčko Olympu J. Hradec na vítězné vlně.Před zápasem trenér Donauschachtl nemohl počítat hned s trojicí hráčů a to s Majerikem, Plášilem a mladším z bratrské dvojice Zaymlů, Lukášem. Naopak k prvnímu startu letos byl k dispozici Tomáš Kohút a po zranění se vrátil do branky Jan Janák. Samotnému zápasu předcházelo slavnostní bully a předání nového povrchu ze strany Města.

Vstup do utkání jsme měli dobrý a aktivitu jsme korunovali prvním gólem z hole Slaniny. Krásná kombinace, kdy se dostal míček k Čapkovi mezi kruhy, a který vše ještě vyšperkoval náhrou na volného Slaninu, který zametal do prázdné branky. Další využitá přesilovka v dalším zápase. Navíc je dobré, že už se prosadili všichni členové první formace. Na další branku si museli diváci, mezi kterými nechyběl ani starosta JH pan Ing. Stanislav Mrvka, do druhé třetiny, kdy se po mantinelu protáhnul Marek Miláček a přesnou střelu pod horní tyč zdvojnásobil naše vedení. Nenápadný gól, který ale znamenal vítězství v tomto zápase.

Přelouč samozřejmě hrozila také, nicméně golově se prosadila až v poslední části, kdy jsme také jednou skórovali. Míček si vyměnili Martinové Hunal s Remiášem a druhý jmenovaný backhandovým blafákem definitivně přisoudil svému týmu všechny body. Přesto však nebyl s týmovým výkonem spokojený, jak se přiznal po zápase. Poprvé jsme v této sezóně inkasovali v oslabení a Honza přišel takto o čisté konto.

Střely: 31:26 | Vyloučení: 2:2 | Využití přesilovek 1:0 | Oslabení 0:1 | Diváků:  | 20.9.2015 – 14:00 (Hvězdárna)

Branky: Libor Slanina (Martin Čapek, David Mátl) PP, Marek Miláček EQ, Martin Remiáš (Martin Hunal) EQ

V příštím zápase se sejdeme s týmem Jihlavy, který se vrátil do vrcholového hokejbalu po roční přestávce. Na jihlavském hřišti v neděli odstartuje šlágr 5. kola od 16:00 !!!

Postavení v tabulce po 4. kole:

tabulka_4k

Pozápasový komentář Martina Remiáše:Přelouč je zkušené mužstvo, které se nikam nežene a na soupeře si „vyčká“. S tím jsme šli také do zápasu. Snažili jsme se o aktivitu, ale výkon nebyl optimální. Navíc jsme se snažili vymýšlet zbytečně riskantní věci, z čehož soupeř těžil. Naštěstí Přelouč nevyužívala šance pramenící z našich chyb a nám se vcelku brzy podařilo jít do vedení, které jsme následně navýšili. Jsme velice rádi za 3 body, ale výkon musíme do zápasu s Jihlavou hodně zlepšit,jinak v neděli večer pojedeme domů s prázdnou...“

Komentář Petra Bryknera (PŘE):Myslím, že začátek nebyl z naší strany špatný, ale když domácí zvýšili tempo, tak nám pohybem a dobrou technikou dělali velké problémy. Škoda přesilovek, ve kterých se nám toho nepovedlo moc vymyslet. Při troše štěstí jsme mohli dát na 3:2 a závěr by byl ještě dramatický. Co se týče nasazení a bojovnosti , tak jsme neodehráli špatný zápas. Soupeř byl však dnes lepší a vyhrál zaslouženě ;)“ více čtěte ZDE

Zdroj: Olymp Jindřichův Hradec

Nejnovější články

Ve Studené je od víkendu v provozu lyžařský vlek a běžecké stopy jsou upravené!

Miloslav L

Házenkářky ukončily podzimní ligovou část výhrou v Havlíčkově Brodě

Miloslav L

V posledním domácím utkání podzimní části 1. ligy porazily házenkářky Otrokovice

Miloslav L