3.3 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

Advent vás čeká také v Domě gobelínů

Jindřichohradecký Dům gobelínů nabídne o víkendu 12. a 13. prosince 2015 zábavu pro malé i velké. V sobotu a v neděli od 10.00 do 17.00 hodin, čeká na všechny příchozí pestrý adventní program s řemeslnými dílnami. Návštěvníci uvidí restaurování tapiserií, tkaní látek, předení na kolovrátku, plstění, paličkování, patchwork, ruční tisk na textil, restaurování papíru, provaznictví, řezbářství a další řemesla.

Advent vás čeká také v Domě gobelínůRestaurátorka a konzervátorka papíru paní Halmlová nabídne originální papírové šperkovnice a další drobnosti z papíru, výtvarnice Pavla Hovorková představí originální módu ve stylu steampunku, jindřichohradecký řezbář Jan Jirka zasvětí příchozí do tajů řezbářského řemesla, budějovická výtvarnice Dana Vařilová představí tkané módní oděvy a hedvábné šátky – barvené přírodními barvivy, doplněné originálními paličkovanými šperky.

K zakoupení budou půvabné adventní věnce zhotovené trvalkovou školkou Florianus, zájemci si vytvoří vánoční dekoraci pod odborným vedením lektorky Ateliéru ZaJ Gebr – ukázková přírodní zahrada. V tvořivých dílnách pod dohledem lektorů si budou moci děti i dospělí mnohá z nabízených řemesel sami vyzkoušet. Děti budou za své dovednosti sbírat razítka a na pokladně muzea na ně bude čekat drobná odměna.

Vánoční atmosféru dokreslí svými vystoupeními v sobotu i v neděli v 15.00 hodin žáci hudebního oboru ZUŠ V. Nováka v J. Hradci pod vedením pedagogů Kristiny Fajkusové a Hany Stráníkové. V přestávkách mezi tvořením si příchozí mohou odpočinout v útulné kavárně Domu gobelínů a ochutnat některý z výborných domácích zákusků.

Srdečně Vás zveme k příjemně strávenému adventnímu dopoledni či odpoledni s kreativním zážitkem, nudit se u nás rozhodně nebudete.

Otevřeno: do 13. prosince 2015 denně mimo pondělí, 10.00–12.00, 13.00–17.00

Advent vás čeká také v Domě gobelínů

 

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L