-9.9 C
Jindřichův Hradec
8.02. 2023
Články

Angličtina na Obchodní akademii T. G. Masaryka

Ve dnešním světě je ovládání angličtiny už téměř nutností. To reflektují i střední školy, například jindřichohradecká Obchodní akademie T. G. Masaryka. Podívejte se, čím vším se na škole zabývají.

16. května se konala písemná část Státní základní jazykové zkoušky z angličtiny, její ústní část proběhla 2. června. „Zkouška odpovídá jazykové úrovni B2 a  úspěšně ji složily 4 studentky ze čtvrtých ročníků. Jedná se o jedinou českou státem uznávanou zkoušku z angličtiny,“ říká vyučující Ilona Hauzrová.

angličtina na obchodní akademii
Studentky 4. ročníků: Aneta Kovaříková, Marie Kliková, Lucie Kantorová.
Michaela Janáková
Michaela Janáková.

Ve dnech 31. května až 1. června se v budově Obchodní akademie konaly mezinárodní cambridgeské zkoušky FCE. Průběh zkoušek zajistila českobudějovická společnost ELEC. Zúčastnilo se 5 uchazečů, z toho 4 studenti školy. Všichni v této chvíli čekají na své certifikáty, které budou moci využít při studiu na vysokých školách nebo i v zahraničí.

Jan Dufek, Denisa Kotková, Eliška Kovačová, Veronika Jirková, Ondřej Bilynský (zleva)
Jan Dufek, Denisa Kotková, Eliška Kovačová, Veronika Jirková, Ondřej Bilynský (zleva).

Dne 16. června proběhlo v refektáři Národního muzea fotografie slavnostní předání certifikátů cambridgeských zkoušek. Přítomni byli děti z VI. základní školy z Jindřichova Hradce, ze sekundy Gymnázia V. Nováka a nejstarší studenti reprezentovali Obchodní akademii T. G. Masaryka. Ti získali zde nejvyšší dosaženou úroveň B1 a převzali certifikáty zkoušky PET.

Dominika Fidlerová, Petra Jeroušková, Jan Dufek (studenti 3. ročníku), jejich učitelka Ilona Hauzrová
Dominika Fidlerová, Petra Jeroušková, Jan Dufek (studenti 3. ročníku), jejich učitelka Ilona Hauzrová.

Studenti Obchodní akademie se neúčastní pouze jazykových zkoušek, ale take pracují na mezinárodním projektu. V tomto školním roce zpracovávali už 4. eTwinningový projekt s názvem This is our world. Studenti spolupracovali s francouzským Lyceem Romaina Rollanda z Burgundska a litevskou odbornou školou ze Silute. Porovnávali své záliby, školy, rodinný život, prázdniny a svá města. Měli tak možnost dozvědět se vice informací o jiných zemích a způsobech života a zároveň se zdokonalit v angličtině, protože celý projekt je právě v tomto jazyku.

Studenti 3. ročníku, kteří se účastnili projektu
Studenti 3. ročníku, kteří se účastnili projektu.

Nejnovější články

Tříkrálová sbírka na Jindřichohradecku byla rekordní

Miloslav L

Valentýnské menu v restauraci Pod Zámkem

Miloslav L

HOPSÁLKOV – herna pro děti

Miloslav L