2.7 C
Jindřichův Hradec
1.02. 2023
Roman Pišný

ATLETIKA – Gymnazistky pojedou na republikové finále (Roman Pišný)

 ATLETIKA - Gymnazistky pojedou na republikové finále
V krajském kole v krosu zvítězily v dívčí kategorii III. žákyně GVN J. Hradec ve složení zleva Johana Šímová, Anežka Buzková, Andrea Pragerová, Eliška Hojná a Anička Hrdličková. Autorka snímku: Martina Kubičková.

Jindřichohradecký městský lesopark v okolí kostela svatého Jakuba je doslova předurčený k tomu, aby se tam konala klání v různých druzích sportu. Přespolní běh samozřejmě nevyjímaje. Právě proto se v této lokalitě uskutečnilo nejen okresní kolo, nýbrž poté i krajské pokračování závodu Základních a Středních škol v krosu.

Okresní kolo se konalo hned na úvod října, o osm dní později přijeli závodit i reprezentanti z jihočeského okolí. V obou soutěžích ovšem výkonnostně nad ostatními soupeři čněli žáci a studenti Gymnázia Vítězslava Nováka z J. Hradce. V okresním kole netriumfovali pouze v jedné jediné kategorii, v ní skončili druzí, ve všech ostatních vyhráli. Jihočeské regionální finále nemělo takový rozsah jako okresní klání, některé věkové třídy byly vynechány, ale na suverenitě jindřichohradeckých gymnazistů to pranic neubralo. Holky z gymplu v kategorii III. využily svých schopností i znalosti trati, kterou mají přímo pod studijní institucí. Vyhrály, čímž si zajistily postup do republikového finále, které se v pátek 18. října uskuteční v Hradci Králové. „Měli jsme v závodech dívčí i chlapecké zastoupení, všichni zaslouží za výkony poděkování,“ spokojeně uvedla profesorka GVN J. Hradec Martina Kubičková. Vítězný kvintet gymnazistek závodil ve složení Johana Šímová, Anežka Buzková, Andrea Pragerová, Eliška Hojná a Anna Hrdličková, která navíc byla vůbec nejrychlejší mladší žákyní v celém startovním poli.

Roman Pišný

více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

 

Nejnovější články

Ve Studené je od víkendu v provozu lyžařský vlek a běžecké stopy jsou upravené!

Miloslav L

Házenkářky ukončily podzimní ligovou část výhrou v Havlíčkově Brodě

Miloslav L

V posledním domácím utkání podzimní části 1. ligy porazily házenkářky Otrokovice

Miloslav L