ATLETIKA – Pavla Schorná oslavila suverénním vítězstvím návrat do kopců (Roman Pišný)

Devětadvacátý ročník seriálu závodů v běhu do vrchu s názvem „MARATONSTAV – Český pohár 2014“ měl na programu sedmý díl, jímž byl XVII. „Běh na Děvín“. Na startu pohárového klání se letos poprvé objevila i Pavla Schorná, biatlonistka KB Staré Město pod Landštejnem.

ATLETIKA - Pavla Schorná oslavila suverénním vítězstvím návrat do kopců (Roman Pišný)
Pavla Schorná (KB S. Město pod Landštejnem) zvládla skvěle výběh na kopec Děvín. Z Perné u Mikulova vystoupala na nejvyšší kvótu Pálavských vrchů v čase 47:12 minut. Sedmnáctý ročník závodu v běhu do vrchu přes Tabulovou horu vyhrála mezi ženami s přehledem, v absolutním pořadí skončila na 9,1 km dlouhé trati na 8. místě mezi 71 startujícími. Autor foto: František Schorný.

Startovala jak je obvyklé v úpických barvách a rovněž podle zvyku také suverénně zvítězila v kategorii žen s velikým náskokem 5:25 min. před Martinou Vévodovou (AK Perná). Obhájila prvenství z loňského roku, kdy ovšem ženy běžely 4,4 km. Letos na ně čekala trať dlouhá 9100 metrů, kterou absolvovaly společně s muži, Schorná mezi nimi v absolutním pořadí skončila na 8. místě! Za to, že Jihočeška na nejvyšší kopec Pálavských vrchů vystoupala nejrychleji, získala do hodnocení ČP 70 bodů a hned se vyšvihla na průběžnou 3. pozici průběžného hodnocení, a sice mezi ženy, jež už mají letos za sebou i pět startů.

Roman Pišný

Při slavnostním vyhlášení XVII. ročníku “Běhu na Děvín 2014”, které proběhlo v kulturním domě v Perné, stanula Pavla Schorná (uprostřed) na nejvyšším stupni. Obhájila prvenství z loňského roku před Martinou Vévodovou (vlevo) z pořádajícího AK Perná, nechala ji za sebou o 5:25 minut. Na třetím místě skončila čtyřiačtyřicetiletá Lenka Jančaříková z AAC Brno s odstupem 7:57 min. Autor foto: František Schorný.