Basketbal: Hráči J. Hradce bojovali jako lvi, Děčín však se štěstím vyhrává.

Další výborný zápas, další skvělé výkony našich hráčů. Tentokrát to však nestačilo a Děčín veze z naší palubovky výhru.

Po čtvrtinách: (24:28,46:44,65:61)

Basketbal - BK Lions: Hráči bojovali jako lvi, Děčín však se štěstím vyhrává.Čekal nás další velmi těžký zápas, proti nám stál 4. tým ligy. Začátek byl opět velmi vyrovnaný, v 5. minutě jsme vedli po TH Robinsona 9:8. Poté však začali úřadovat hosté a v 9. minutě po trojce Tuckera jsme prohrávali o 5 bodů. Hosté rozdíl udrželi až do první čtvrtiny.

6 minut druhé čtvrtiny, to byla paráda! Na Děčín vtrhla lví smečka a tuto fázi jsme vyhráli 15:2 a vedli jsme 39:30. Skvěle jsme bránili, smrtící protiútoky ničili obranu hostů a náš basketbal zvedal lidi ze sedadel. Bohužel jsme však opět náskok neudrželi a Děčín stáhl do poločasu na ztrátu 2 bodů.

Bylo tedy skoro jasné, že dnes se bude o výsledek opět bojovat až do závěru. Ve 4. minutě jsme ještě dokázali odskočit, Robinson trefil 2 trojky, Vošlajer přidal 2 body a náš tým byl vpředu o 9 bodů. Opět se však opakoval stejný scenář a Děčín se dotáhl, po 30 minutách jsme vedli o 4 body.

V posledním dějství jsme dlouho drželi vedení a vypadalo to, že bychom mohli zápas dotáhnout k výhře. Na rozmezí páté a šesté minuty však soupeř trefil 2 trojky v řadě a najednou vedli o 5 bodů hosté.  Začala přetahovaná, soupeři jsme nenechali dýchat a bojovali jsme až do konce. Velká škoda, že trojka Autreyho minutu před koncem se vytočila z obroučky. Vteřinu před koncem jsme ještě vykřesali kapku naděje, Autrey první TH trefil, druhý nahodil a míč se bohužel odrazil mimo náš dosah.

Velká škoda, bojovali jsme ale dnes vyhrál ten šťastnější. Škoda, že jsme nevyužili slibné náskoky. Opět jsme však předvedli skvělou podívanou a narvaná sportovní hala mohla odcházet spokojená, naši hráči opět předvedli exceletní výkon.

Pavel Budínský (Děčín): “Momentálně je to pro nás nejpříjemnější výhra. Jindřichův Hradec má asi nejsilnější tým v historii, co jsem kdy viděl. Skutečně jsme museli čelit obrovské síle hráčů na perimetru. Všichni 3 Američani mají opravdu obrovskou kvalitu a hrají výborně 1-1 a pro moje české kluky to byla dostatečně silná prověrka. Utkání jsme otevřeli velmi dobře, hráli jsme rychle a svižně, chtěli jsme hrát jinak než v Brně. Musím ale říct, že to hlavně střelecké sebevědomí 3 Američanů i samozřejmě těch, co jim sekundují (Zuzák, Vošlajer, Aušprunk, Novák) a kteří jsou připraveni hrát a u kterých je ta útočná síla. Vyhráli jsme, protože jsme ustáli klinickou smrt ve 2. čtvrtině, okolo 11. až 17.minuty, to to bylo s námi velmi špatné. Do poločasu ztráta 2 bodů, poté přetahovaná a v závěru jsme udělali několik dobrých rozhodnutí, trefili jsme 3 trojky a dostali jsme se přes domácí. Jak to bývá, v tomto týdnu jsme prohráli jedno utkání smolně o 2 body, teď jsme se štěstím, nebo řekněme vyhráli. Domácí vyhráli šťastně s Pardubicemi, dnes prohráli, liga je zajímavá. Kéž by bylo zápasů, jako tento, více. Jsme rádi, odjíždíme a musíme se soustředit na další zápas.“

Karel Forejt (LIONS)“Projevila se na nás únava z předchozího náročného programu a zvláště to bylo patrné u nejvytíženějších hráčů (Autrey, Robinson) a ta energie, kterou jsme měli v posledním zápase s Pardubicemi, tentokrát chyběla a to rozhodlo. Mně osobně se zdálo, že rozhodly lehké koše v závěru, které Děčín dal. Když vezmu několik neúspěšných podkošových situací, tak při tom rozdílu to bylo příčinou šťastné výhry Děčína.“

Střelci domácí: Robinson (7 doskoků, 4 asistence) a Autrey 25, Vošlajer 9, Aušprunk a Zuzák 8, Novák 7, White 4
Střelci hosté: Tucker 23, Landa 14, Vyoral 11, Houška 10, Jelínek 8, Jiříček 7, Kroutil 6, Bosák 4
Trojky: 8 – 12
Fauly: 26 – 24
TH: 24/18 – 28/20