Basketbal: Další těsná prohra Lions s favoritem, tentokrát o 3 body s Prostějovem

Po čtvrtinách: (23:17,45:45,59:74)

Opět jsme nastoupili bez Pavla Nováka a bylo otázkou, jak jeho absence bude citelná v naší úzké rotaci.

BK Lions J.Hradec – Orli ProstějovZápas jsme začali velice dobře. 5 bodů v řadě a nula na skóre hostů. Prostějov však poté předvedl to samé a zadržel nás na další 2 minuty bez skórování, když naopak přidal 7 bodů. Pokračoval vyrovnaný basketbal. Na konci čtvrtiny jsme však zaveleli k útoku a Robinson zvýšil vedení na 6 bodů.

Druhá čtvrtina začala rychlým srovnáním Prostějova, pak jsme však opět zabrali a po bodech Robinsona jsme vedli již o slibných 8 bodů. Následoval time-out trenéra Prostějova, který však bohužel soupeři pomohl. Prostějov přidal 9 bodů v řadě. Nám se však nadále nedařilo a po bodech Talleyho jsme již prohrávali o 6 bodů. Až v závěru jsme však trojkou Autreyho srovnali na 45:45.

Začátek druhého poločasu byl i nadále vyrovnaný, až do 4. minuty si ani jeden soupeř nevypracoval vyšší vedení. Pak nás však postihl totální kolaps v obraně. K nám do koše jsme vytvořili nádhernou dálnici a soupeř přidával jeden jednoduchý koš za druhým. Dylan Talley přidal 12 bodů v řadě a my jsme v 7. minutě o 14 bodů. Tento rozdíl vydržel i do konce 3. čtvrtiny.

Velká škoda a bylo tedy otázkou, co s tím uděláme. A opět se ukázalo hradecké srdce! Nástup do posledního dějství jako hrom. Za 5 minut zápasu přidal Prostějov pouhé 3 body, LIONS však zaveleli k útoku jak spojenci v Normandii a přidali hned 17 bodů a náš tým vedl o bod! Hala bouřila a trenér hostí reagoval timeoutem. Bohužel pro nás, Prostějov se opět probral a opět odskočil na 7 bodů. Naši hráči však nechtěli vzdát zápas, neskutečnou bojovností a obětavostí jsme minutu před koncem dotáhli na rozdíl pouhého bodů a po bloku jsme měli poslední útok! Donald Robinson však bohužel míč nedotáhl do koše a soupeř po TH stanovil finální skóre.

Velká škoda, velká škoda! Výsledek nás stála nekoncentrovanost ve 3. čtvrtině, následné dotahování náskoku stálo opravdu mnoho sil. Naši hráči to však nezabalili a za to si zaslouží absolutorium!

Výborný výkon základní pětky – 3x double double, 4 dvouciferní střelci. Bohužel to však dnes nestačilo. Opět jsme však předvedli vynikající a bojovný výkon a doufáme, že Vy všichni jste se pořádně bavili! Nevadí, LIONS jedou dále!

Zdroj: BK Lions

Střelci domácí: Autrey 23 (10 získaných faulů, 9 doskoků), Robinson 20 (9 doskoků, 4 asistence), Zuzák 15 (12 doskoků), Vošlajer 14 (10 doskoků), White 6, Aušprunk 5, Šlechta 2
Střelci hosté: Talley 37, Slezák 15, Marko 12, Tomanec 8, Mrviš a Nečas 6, Kouřil 2, Peterka a Šteffel 1
Trojky: 4 – 6
Fauly: 24 – 28
TH: 32/25 – 27/20