BASKETBAL: Jindřichohradečtí Lvi v druhém poločasu rozstříleli Brno

Naposledy 16. března 2013 basketbalisté BK Lions J. Hradec nastříleli některému týmu (doma Chomutovu 111:103) dvojciferný počet bodů. Od té doby na stovku v Mattoni a Kooperativa NBL čekali přes dva roky. Znovu se dočkali po 87 zápasech, kdy počastovali 110 body Brno. Jediný bod sice zůstali za svým střeleckým rekordem, ale to nevadilo, neboť důležité bylo zvítězit, což se povedlo. Lvi se výhrou posunuli na 7. místo před Ostravu, se kterou se střetnou ve středu 25. března od 18 hodin v jindřichohradecké městské sportovní hale.

BK Lions J. Hradec – MMCité Brno 110:99 (18:29, 44:54, 82:77). Sestavy a body: Robinson 35, White 20, Autrey 19, Novák 12, Stegbauer 9, Vošlajer 8, Fait 4, Melski 3, Hanuš, Šlechta – Dygrýn 29, Krakovič 26, Bennett 15, Zachrla 12, Šmíd 8, Šiška 7, Marič 2, Norwa. Šestky: 27/20:36/29. Trojky: 2:4. Fauly: 34:26. 5OCH: 2:1 (36. Vošlajer, 37. Novák – 36. Šmíd). Rozhodčí: Vondráček – Kec – Blahout, 900 diváků.

BASKETBAL: Jindřichohradečtí Lvi v druhém poločasu rozstříleli BrnoPrvní koš dal brněnský Ondřej Šiška, druhý také on. Nikdo mu příliš nebránil, aby v pohodě zakončil. Takhle začali jindřichohradečtí Lvi zápas, který potřebovali vyhrát, ale dlouho vypadali, že je jim to jedno. Chodník ke svému koši hostům vydláždili, chybělo jen rozhrnout červený koberec, po kterém by mohl Ondřej Dygrýn lehounce zakončovat. Za úvodní čtvrtinu nasázel v klidu 11 bodů a totožným rozdílem Brno i první dějství vyhrálo. Domácí celek pouze sbíral fauly, za 10 minut jich měl 9, hosté pouze 4. Druhý kvartál přinesl jedinou malou změnu, a sice zlepšení střelecké úspěšnosti Lvů. Domácí obrana totiž nadále neexistovala. BASKETBAL: Jindřichohradečtí Lvi v druhém poločasu rozstříleli BrnoHosté stále vedli, povětšinou dvojciferným rozdílem, největší jejich náskok byl třináctibodový (16. – 30:43). V 18. minutě už měli 50 nastřílených bodů! Lions v prvním poločasu získali tucet útočných doskoků, ze kterých úspěšně zužitkovali třetinu. Měli ze hry 55 (!) střel, ale jen 18 košů (Brno 43/23). Po změně stran asi poslal domácí kouč Karel Forejt na hřiště jiné mužstvo. Jindřichohradečtí basketbalisté najednou začali bojovat, a to i za cenu osobních chyb, rozehrávači bránili, což je téměř věc nevídaná, všichni se hýbali a vraceli pod svůj koš. Brněnské vedení se začalo úžit a v čase 25:44 min. zmizelo, když Lamb Autrey první úspěšnou trojkou Lvů z 11. pokusu otočil na 64:63. Za třetí hrací období domácí celek nastřílel 38 bodů! Hosté přijali útočnou hru, takže taktéž hodně skórovali, ale také inkasovali. K radosti publika v J. Hradci více než Lvi. Nádherná ofenzivní podívaná pokračovala i v závěrečné čtvrtině. Jindřichohradečtí Američané Autrey, Brison White a hlavně Donald Robinson (double-double za 35 bodů a 11 získaných faulů) řádili. Několik zakončení alley-oop, smeče, hra jeden na jednoho, k tomu bojovnost Lukáše Stegbauera, bloky Dalibora Faita – druhý poločas, v němž BK Lions dal neskutečných 66 bodů, byl domácí exhibicí, která se zastavila na čísle 110. Stovku, jež v 124. zápasu Lvů v nejvyšší soutěži byla teprve čtvrtá, načal Tomáš Vošlajer (37. – 100:96). Měl z ní takovou radost, že za ni dostal technickou chybu.

Radim Valcha (J. Hradec – sportovní ředitel): „Šli jsme do zápasu bez Stanislava Zuzáka, Brnu chyběl Jaroslav Prášil. Začali jsme nepovedeně, naše obrana nefungovala, hosté si bez problémů vypracovali náskok. V poločasu jsme mohli být rádi, že ztrácíme jen deset bodů. Po obrátce jsme ovšem rozjeli ofenzivní koncert, hosté se nestačili divit naší aktivitě. Brno v poslední čtvrtině sice snížilo až na dvoubodový rozdíl, ale závěr zase patřil nám. Výborní byli především White a Robinson, kteří sázeli koš za košem. Na konci si hráči užili zasloužených ovací od stojícího publika.“