15.7 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Objektivem Lukáše Šamala

BASKETBAL: Lions sice s Nymburkem prohráli, ale favorita trápili

Jindřichohradečtí Lvi podlehli v druhém čtvrtfinále basketbalové Kooperativa NBL Lvům z Nymburka doma 71:89. Je to až dost krutá prohra vzhledem k průběhu zápasu, v němž hosté o svém vítězství rozhodli až na konci. BK Lions v sérii prohrává 0:2 a v pátek 10. dubna od 18 hodin bude hrát v Nymburku potřetí.

BK Lions J. Hradec – ČEZ Basketball Nymburk 71:89 (20:22, 44:37, 60:58). Sestavy a body: Robinson 18, Autrey 16, White 10, Novák 9, Fait 8, Hanuš 5, Zuzák 3, Vošlajer 2, Stegbauer, Melski, Šebek, Šlechta – Washington 21, Houška 16, Simmons 12, Hruban 11, Benda 8, Stutz 8, Burns 7, Bartoň 4, Kříž 2, Raivio, Pomikálek, Welsch. Šestky: 17/14:16/16. Trojky: 5:8. Fauly: 18:17. Rozhodčí: Vyklický – Lukeš – Baloun.

BASKETBAL: Lions sice s Nymburkem prohráli, ale favorita trápiliBrzký začátek od čtyř odpoledne, přímý televizní přenos veřejnoprávní stanice. To byly nejspíše důvody, proč nebyla městská sportovní hala v J. Hradci úplně plná, když se ve městě a jihočeském regionu poprvé v historii konal zápas nejvyšší české basketbalové soutěže mužů. Ten, kdo nepřišel, nemohl přijít, či neviděl, musí litovat. Jindřichohradečtí Lvi totiž historickou premiéru ozdobili vynikajícím výkonem snad i za hranicí svých možností, Lvům z Nymburka hodně znepříjemnili roli jasného favorita. Přestože nakonec prohráli, tak nemají vůbec žádný důvod k tomu, aby si mohli cokoliv vyčítat. Na hřišti všichni nechali všechno. V úvodu sice šel do vedení středočeský suverén zásahy Tre Simmonse, avšak pak se poprvé trefili i domácí, z nichž těmito body spadla nervozita a díky bojovnosti, perfektní obraně a vysokému procentu úspěšnosti střelby byli naprosto rovnocenným soupeřem nejlepšímu středoevropskému mužstvu. V první periodě se jihočeští srdcaři dostali krátce do vedení, avšak spíše měli stále mírnou ztrátu. V přestávce před druhým kvartálem prohrávali o pouhé dva body. Druhá čtvrtina byla v podání BK Lions nezapomenutelná. Domácí Lvi ji nad Nymburkem vyhráli 24:15. Moc týmů v Kooperativa NBL asi nebude, co by se něčím takovým mohli pochlubit. Oslabená sestava J. Hradce hrála nejlepší basketbal. BASKETBAL: Lions sice s Nymburkem prohráli, ale favorita trápiliV obraně si počíhala na Dariuse Washingtona, z českého reprezentanta Jiřího Welsche udělala bezradného tuláka. Fantasticky si počínali mladíci Jakub Hanuš a Dalibor Fait. Hostům nepomáhala jednoznačná výšková převaha, ani přechod na zónu. Jindřichohradečtí favorita přehrávali bojovností. Ten, kdo čekal, nápor hostů v druhém poločase, se asi nestačil divit, protože po obrátce naopak přišly další chvíle Jihočechů. Skvělý Lamb Autrey (double-double za 16 bodů + 11 doskoků) společně s Brisonem Whitem a Donaldem Robinsonem vytáhli vedení až rozdíl tuctu bodů (23. – 51:39)! Do hry se v domácím celku zapojil i kapitán Stanislav Zuzák, jenž nastoupil takřka z nemocnice. I on dal do hry vše. Bojoval skvěle, což je nutné dodat i směrem k Pavlu Novákovi a Tomáši Vošlajerovi. Vzhledem k tomu, jakým způsobem Lions hráli, se nelze divit, že jim v závěru došly síly. K obratu bohužel Nymburku pomohli i sudí neuznáním trojkové Robinsonovy trefy, pak neodpískáním faulu Petra Bendy na Autreyho, jehož podkopl. Diváci sice spílali, ale už si asi zvykli. Až do konce, ovšem i po něm, aplaudovali svému celku a děkovali mu nejen za jedinečný čtvrtfinálový zážitek, nýbrž též za celou sezónu.

Radim Valcha (J. Hradec – sportovní ředitel): „Třicet minut jsme předváděli nádherný basketbal. Nymburk rozhodl až v závěru. Nemáme se zastydět, naši hráči na palubovce nechali srdce i duši. Myslím, že jsme skvělým divákům připravili krásné basketbalové odpoledne.“

Roman Pišnývíce sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Foto: Lukáš Šamal

Nejnovější články

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L

Jindřichohradecké házenkářky převálcovaly tým Valašského Meziříčí

Miloslav L