Basketbal: Lvi v pátek bojovali statečně, na suveréna to však nestačilo

Nymburk potvrdil své kvality a na naší palubovce zvítězil o 17 bodů. I tak jsme však odehráli dobrý zápas a diváci jistě mohou být spokojení!

Po čtvrtinách: (17:28,40:48,59:70)

Dnes nás čekal svátek basketbalu a naším soupeřem byl tým z Nymburka. Bylo tedy otázkou, zda-li dokážeme zopakovat loňský domácí zápas a s favoritem bojovat.

Basketbal: Lvi v pátek bojovali statečně, na suveréna to však nestačiloA začátek jsme neměli vůbec špatný – po 3 minutách hry jsme po TH Zuzáka vedli 6:5. Nymburk však přidal na obrátkách, začali nás zlobit snajpr Simmons a dlouhán Stutz a v 9. minutě byl náskok soupeře dvojciferný. A ten vydržel až do konce první čtvrtiny.

Ani úvod druhého dějství to nevypadalo dobře. Ve 3. minutě po dalších bodech Stutze vedl Nymburk už o 14 bodů, naši hráči však opět zabrali a nechtěli se smířit s jednoznačným výsledkem. V 8. minutě jsme stáhli náskok hostí už na 4 body, když byl úspěšný Zuzák, závěr však opět patřil Stutzovi, který stanovil rozdíl 8 bodů v poločase.

Velmi dobrý výkon našich hráčů, škoda zbytečných ztrát a možná až přílišné snahy kombinovat.

A naši borci se drželi dál. Nymburk v podstatě celou dobu praktikoval zónovou obranu a my jsme tak musel útok hrát velice trpělivě. V 5. minutě vybojoval další body Pavel Novák a trenér Kemzura volil oddechový čas, když jeho tým vedl o pouhých 6 bodů! Poté se však pomalu začínala projevovat kvalita a především širší rotace Nymburka, který závěrem čtvrtiny odskočil na 11 bodů.

V poslední čtvrtině se již hrál bezstarostný basketbal. Ještě jsme chtěli zabojovat o lepší výsledek, Nymburk však odpověděl šňůrou 11 bodů a definitivně pohřbil naše naděje. Na našem kontě nakonce padla i stovka, ale i našich 88 bodů je znamením velmi dobrého útočného výkonu.

Dnes jsme bojovali, snažili jsme se ze všech sil. Výborná divácká kulisa hnala naše borce dopředu, Nymburk však potvrdil své kvality. Bohužel jsme měli mentální zkraty v obranné fázi,díky kterým Nymburk přidal mnoho jednoduchých košů. S průběhem času taky klesala naše úspěšnost v útoku, což bylo samozřejmě dáno zatížením našich opor. I tak jsme předvedli výborný a odměnou nám byl potlesk spokojené sportovní haly.

Jdeme dále, v pondělí nás čeká veledůležitý zápas, když cestujeme na palubovku Ostravy!!

Střelci domácí: Robinson 19, Autrey 17, Zuzák 15, White 13, Vošlajer 10, Aušprunk 9, Novák 5
Střelci hosté: Stutz 27, Kříž 17, Kudláček 15, Simmons 13, Hruban 11, Pomikálek a Houška 8, Raivio 6
Trojky: 6 – 8
Fauly: 22 – 21
TH: 22/16 – 25/19