BASKETBAL: Lvi porazili v krásné přestřelce suveréna z Pardubic

Nejprve velké trápení, pak trojkový koncert, skvělí diváci, útok za útokem, fantastický basketbal a hlavně šťastný závěr. Nejde šetřit superlativy po utkání 11. kola Kooperativa NBL, v němž doma BK Lions J. Hradec zdolali dosavadního suveréna z Pardubic, kterému připravili první porážku v sezóně! V sobotu 8. listopadu od 18 hodin se Lvi zase představí svým fanouškům. Do městské sportovní haly v J. Hradci přijede BK Děčín. Takže je se znovu nač těšit.

BK Lions J. Hradec – BK JIP Pardubice 98:97 (15:26, 44:49, 78:76). Sestavy a body: Autrey 27, Zuzák 17, Robinson 16, Vošlajer 13, White 10, Novák 10, Hanuš 3, Stegbauer 2, Aušprunk – Pandula 22, Wall 15, Sanders 15, Kohout 14, Bohačík 13, Kotas 13, Půlpán 3, Příhonský 2, Škranc, Šoukal. Šestky: 15/14:31/19. Trojky: 12:10. Fauly: 25:22. 5OCH: 2:0 (39. Vošlajer, 40. White). Rozhodčí: Lukeš – Znamínko – Jeřáb, 450 diváků.

BASKETBAL: Lvi porazili v krásné přestřelce suveréna z PardubicPardubice do J. Hradce přijely s vizitkou týmu, který vyhrál všech 9 svých dosavadních zápasů. Byly favoritem zápasu, v němž sice v úvodu prohrávaly až o čtyři body (6. – 8:4), ale hlavně díky Levellu Sandersovi průběh zvrátily. Devětatřicetiletá americká ikona české nejvyšší soutěže dala v první čtvrtině 8 bodů. Pardubice tak po úvodní periodě měly velmi solidní náskok. Druhý kvartál odstartoval domácí Brison White trojkou a dal povel k tomu, aby z dlouhé vzdálenosti začali trefovat i jeho spoluhráči. Trojková střelba vrátila Lvy do zápasu, půltucet trojek, kdy se kromě Whitea trefili ještě Stanislav Zuzák (2x), Donald Robinson a Jakub Hanuš, znamenal snížení až na dvoubodový rozdíl (18. – 39:41). V poločase Lions ztráceli 5 bodů. Po změně stran se začal hrát basketbal, jenž nepostrádal nic. Trenérům možná občas padaly vlasy hrůzou z toho, co jejich týmy předváděly v obraně, ale hráči se evidentně hrou bavili a diváci rovněž. Útok se střídal s útokem, Pardubice se nechaly strhnout jindřichohradeckým ofenzivním pojetím, což neměly dělat. Hned na úvod druhého poločasu se trefili domácí Lamb Autrey za dva a Robinson za tři body, takže bylo srovnáno (22. – 49:49). Pak už to bylo jako na houpačce. Lvi vedli až o 7 bodů (28. – 74:67), avšak za minutu bylo srovnáno na 74:74. Otevřená partie to byla tedy i před vstupem do čtvrté periody, která začala pro Jihočechy náramně. Každý přeběh hřiště znamenal domácí dvojku nebo trojku. Období 99 vteřin vyhráli Lvi 10:2 a rázem vedli 88:78. Jenže favorit to nezabalil, precizní Dušan Pandula a stále se lepšící pivotman Ondřej Kohout silami společnými zase vrátili stav do smíru (36. – 88:88). Na to zareagoval Autrey dvěma koši v rozmezí 45 sekund a J. Hradec zase vedl 92:88. Jenže Kohout s Pandulou opět zabrali. Půldruhé minuty před koncem dokonce dostali Pardubice do dvoubodového vedení (94:96). Pak Autrey srovnal, Pandula dal 1 šestku (96:97), na druhé straně Zuzák oba trestné hody proměnil (98:97). Do konce zbývalo 36 vteřin, míč patřil Pardubicím, ale Pavel Novák jim ho sebral. Jasný faul na něho ovšem rozhodčí Lukáši Kotasovi neodpískali. Vzápětí Kotas narazil na Whitea a udělal kroky. Do závěru zbylo 29 vteřin. Míč měli Lvi, ale Autrey nedal. Na poslední útok zbylo hostům 6,9 vteřiny. Po oddechovém čase rozehráli ze strany a White fauloval Kohouta. Do sirény zbylo 3,6 vteřiny. Mladý hráč mohl rozhodnout, tíha na něj však dolehla natolik, že se rozklepal a dvakrát nedal. Ve zbytku času Pardubice ještě třikrát doskočily míč, který pokaždé jen zatancoval na jindřichohradecké obroučce. S klaksonem vypukla obrovská domácí radost na palubovce i v hledišti.