BASKETBAL: Lvi v Ostravě prohráli zápas čtyř tváří

Souboj o sedmé místo průběžné tabulky Kooperativa NBL, který basketbalisté BK Lions J. Hradec absolvovali na palubovce NH Ostrava, jim nevyšel. Po průběhu, který byl jako na houpačce, odešli s porážkou rozdílem 10 bodů, která je srazila na 8. příčku. Ve středu 11. února se Lvi střetnou doma s BK JIP Pardubice, zápas se v městské sportovní hale v J. Hradci bude hrát od 18 hodin.

NH Ostrava – BK Lions J. Hradec 94:84 (13:24, 49:35, 56:57). Sestavy a body: Číž 23, Jurečka 14, Beaumont 14, Muirhead 14, Dougherty 12, Rohde 10, Fraser 5, Zbránek 2 – White 25, Autrey 15, Novák 10, Robinson 9, Melski 8, Zuzák 7, Vošlajer 6, Šlechta 2, Fait 2, Stegbauer, Hanuš. Šestky: 37/26:11/8. Trojky: 9:8. Fauly: 17:28. 5OCH: 0:3 (34. Vošlajer, 39. White, 40. Zuzák). Rozhodčí: Dolinek – Kurz – Jedlička.

BK Lions SliderByl to zápas, který se často nevidí. Kdoví, jestli vůbec. Basketbal se hraje na čtyři desetiminutové periody, přičemž každá byla úplně jiná. Ty liché patřily Lvům, sudé domácímu celku. První čtvrtina nevyšla Ostravě, která vstoupila do zápasu bez koncentrace. Škoda jen, že hosté byli ještě milosrdní. Vedení o jedenáct bodů bylo sice příjemné, ale mělo být vyšší. Jindřichohradeckým hráčům se dařilo všem, naopak ostravská cizinecká legie kazila, co se dalo. Druhá čtvrtina naopak patřila Nové huti. Bylo neuvěřitelné, co s týmy udělala krátká pauza mezi kvartály. Přitom toto hrací období začalo dvěma koši hostujícího Pavla Nováka, takže nic nenasvědčovalo tomu, co přijde v následných minutách. Nejprve přišla dvouminutová desetibodová šňůra Ostravy (13. – 28:27). Následujících pět minut hosté prohráli 3:15 (19. – 31:42). Domácímu celku, jenž na lavičku posadil Ryleyho Beaumonta a nahradil jej Luďkem Jurečkou, vycházelo naprosto vše. Lvům dovolil jen 4 doskoky, vyprodukoval 27 střel (!), lídrovi hry J. Hradce Donaldu Robinsonovi nedovolil nic. Konec prvního poločasu hosté uvítali. V šatně se poté probudili, obzvláště Brison White. Ten potřeboval 61 vteřin k tomu, aby dal tři trojky v řadě za sebou. Hodně tak odkrojil z ostravského náskoku, jenž byl až čtrnáctibodový. Domácí celek byl jako opařený, neschopný ničeho. Na začátku 29. minuty White proměnil oba trestné hody, jimiž svému celku zajistil vedení po třetí čtvrtině 57:56. Lvi Ostravě v předposledním dějství povolili dát pouhých 7 bodů! Jenže zase přišla pauza, po níž se role obrátily. Nejprve se sice trefil Dalibor Fait, jenž dal svůj první koš v dresu Lvů (31. – 59:58), ale to bylo naposledy, kdy jeho mužstvo vedlo. White se snažil vzdorovat, trefoval se i Adrian Melski, po trojce Stanislava Zuzáka měli Lvi jen tříbodový odstup (38. – 75:78), avšak úplný závěr Ostrava zvládla, kdy ji podržely hlavně úspěšné šestky Adama Číže.

Radim Valcha (J. Hradec – sportovní ředitel): „I přes porážku lze hodnotit naše vystoupení pozitivně. Hráči zápasem žili, hecovali se. Ten konečný desetibodový rozdíl nevypovídá průběhu, který byl herně vyrovnaný. My jsme měli brzy problém s fauly pivotmanů, ti nemohli pomáhat, takže nás Ostrava přeskákala. Chybí nám nemocný Karel Aušprunk. Škoda zbytečných chyb v obraně, jimiž jsme soupeři dovolili, aby se vrátil do zápasu.“