BASKETBAL: Lvům v Děčíně závěrečný finiš k výhře nepomohl

Před vánoční pauzou ještě stačili basketbalisté BK Lions J. Hradec odehrát v Děčíně zápas 23. kola Kooperativa NBL. Snažili se tam o vítězství nad týmem, který zatím nikdy nezdolali. K úspěchu chyběl krůček, ale výhra ani tentokrát nebyla Jihočechům souzena. Nejvyšší soutěž bude pokračovat v úterý 30. prosince, kdy se v městské sportovní hale v J. Hradci střetnou od 17 hodin domácí Lvi s Tury ze Svitav.

BK Děčín – BL Lions J. Hradec 86:83 (20:27, 39:37, 61:50). Sestavy a body: Tucker 32, Vyoral 16, Bažant 13, Houška 9, Jelínek 5, Landa 4, Kroutil 4, Kaša 3, Linhart – Robinson 21, Vošlajer 13, Zuzák 11, Melski 10, White 10, Autrey 7, Novák 6, Šlechta 3, Aušprunk 2, Stegbauer. Šestky: 23/15:13/8. Trojky: 13:9. Doskoky: 44:28 (útočné 18:8!). Fauly: 21:26. Rozhodčí: Kučera – Hošek – Baloun.

BK LionsPřed zcela zaplněnou halou začali lépe hosté, kteří vstoupili do zápasu úspěšným tříbodovým košem Stanislava Zuzáka. Dobrou střeleckou mušku si udržovali po celou úvodní čtvrtinu, v níž se dokázali dvakrát dostat do desetibodového náskoku. Nejprve v 9. minutě dal trojku Donald Robinson (25:15) a 22 vteřin před koncem první periody upravoval Karel Aušprunk na 27:17. Na začátku druhého hracího období se obě mužstva po střelecké stránce trápila, avšak obroučkou Děčínu propadlo aspoň něco, naopak Lvům téměř pět minut vůbec nic. Nebylo divu, že domácí celek po trefě Jakuba Houšky vyrovnal v 15. minutě na 29:29. První poločas pak Lions prohráli rozdílem dvou bodů. Nástup do druhé půle byl ve znamení jihočeské nemohoucnosti v útoku a také zmatků v obraně. Hosté hráli bez doskoku pod oběma koši, přičemž více to vadilo pod tím vlastním, kde Děčín sbíral míče pro druhé a třetí šance. Bylo téměř neuvěřitelné vidět, kterak se míče s železnou pravidelností odrážejí do děčínských rukou. Ostrostřelec James Tucker navíc skoro neomylně zapisoval body ze všech pozic, hlavně však z trojkové vzdálenosti. Vrcholem pak byla trefa přes celé hřiště, kterou sudí po poradě neuznali, jelikož děčínský lídr vystřelil až po klaksonu. Před závěrečným kvartálem Lvi ztráceli 11 bodů a nezdálo se, že by se zápasem mohli ještě něco vymyslet. V 35. minutě již měli osmnáctibodové manko (55:73). Pak se ovšem hosté rozhodli pro hru vabank. S příchodem Adriana Melskiho se na hřiště dostala agresivita, důraz a odvaha. Melski s Brisonem Whitem rozjeli kolotoč, Robinson přidal dvě trojky, Lamb Autrey jednu. Čtvrt minuty před koncem Lvi dotáhli až na 83:85. Finiš ovšem přišel pozdě, Děčín hubené vítězství uhlídal.

David Musil (J. Hradec – asistent trenéra): „Výhra se pro domácí rodila ve vlnách. Nejdříve byli dole a potom si mysleli, že ten zápas jasně vyhrají. My jsme svou bojovností dokázali ještě zatlačit a donutit je ke koncentraci celých čtyřicet minut. Za to jsme hráčům poděkovali, opět se ukázal náš charakter. Klíčové v zápase bylo, že jsme neuhlídali Tuckera, i když jsme se na něho připravovali. Nechtěli jsme, aby měl volné střely, ale záměr se nám realizovat nepovedlo. Škoda, mohli jsme vyhrát.“