Basketbal: Poslední čtvrtina v poměru 38:13 pro Lions rozhodla o výhře nad Kolínem

30 minut výkonu na úrovni druhé ligy, 10 minut urputného boje, který však přinesl úspěch! Vezeme výhru z Kolína!

Po čtvrtinách: (25:14,47:34,71:48)

BK LionsDnes nás čekal další těžký zápas se zvedajícím se soupeřem a bylo otázkou, jak po slavné výhře s Opavou přistoupí hráči k dnešnímu střetnutí. A již rozcvičení napovídalo, že něco není v pořádku. Američané více smečovali a dělali show a tomu odpovídal i začátek. Soupeř na nás vlétl a po 4 minutách vedl 9:2. My jsme neběhali, nikdo nehrál agresivně do koše a soupeř přidával jeden jednoduchý koš za druhým.

Stejný obraz proběhl i ve druhém dějství.  Nikdo nechtěl bránit, zlobil nás Aleš Chán, který snad neminul střelu (v poločase 19 bodů) a my nebyli schopni splnit snad jediný úkol. Domácí hráli v pohodě, my ve velké křeči a především bez snahy bojovat o výsledek.

Kdo čekal změnu v druhém dějství, byl na omylu. Kolín na nás vlétl a po 6 minutách vedl 66:39! Byli jsme na ručník, Kolín držel hru i náskok o 23 bodů i 10 minut před koncem.
Co se však stalo v poslední čtvrtině, to se asi zapíše do historie basketu v J.Hradci. Hráči zapnuli na jiný rychlostní stupeň a postupně začali stahovat. Kolín znervózněl, začal chybovat a my bod po bodíku snižovali rozdíl. 2 minuty před koncem jsme po bodech Autreyho stáhli již na 5 bodů a minutu před koncem jsme dokonce šli do vedení o 2 body! Chán poté neproměnil 2 TH a Novák naopak nechyboval. V závěru ještě přidal 2 body Hammond, ale ani ty nerozhodly o naší porážce!
30 minut hrůzy a až na Zuzáka všichni na vyhazov. 10 minut skoro marného boje a velká výhra si však zaslouží velké uznání! Vyhrát poslední čtvrtinu 38:13, to se jen tak nevidí!
Hráčem zápasu se stal hráč s nejmenším počtem bodů – Adri Melski se vrátil po dlouhém zranění a přispěl svou bojovností ke stáhnutí náskoku!
BK Lions

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Chán 19, Field 16, Horák a Hammond 15, Ličartovský 8, Faifr 6, Sýkora 3, Harčár 2
Střelci hosté: Autrey 20 (11 doskoků, 5 asistencí, 4 zisky), Robinson 18 (7 doskoků), Zuzák 14, Novák 13, Vošlajer 8, Aušprunk a White 4, Šlechta 3, Melski 2
Trojky: 4 – 7
Fauly: 21 – 29
TH: 35/20 – 23/21