Basketbal: Prostějov potvrdil své kvality i formu a vyhrává 108:81

V dalším těžkém domácím zápase jsme s velkým favoritem bojovali cca 13 minut, pak se bohužel potvrdila kvalita soupeře, který zaslouženě zvítězil.

Po čtvrtinách: (23:26,34:56,57:91)
Basketbal: Prostějov potvrdil své kvality i formu a vyhrává 108:81První čtvrtina začala naším velmi dobrým vstupem. Standa Zuzák trefil 2 trojky a když se trefil o desku i Autrey, vedli jsme po 2 minutách 8:2. Trenéf hostí okamžitě reagoval oddechovým časem. Ten Prostějov nakopl a v 5. minutě se dostal poprvé do vedení. Nedokázal však výrazněji odskočit a my se stále drželi na dostřel. Po trojce Faita v poslední sekundě jsme prohrávali o 3 body.

První 2 minuty druhého dějství byly také vyrovnané. Pak však Prostějov zapnul na vyšší obrátky a během chvíle odskočil na rozdíl 15 bodů. My zbytečně ztráceli míče a naše útočná fáze byla statická. A Prostějov po špatně zvolených střelách LIONS trestal z bleskurychlých protiútoků. I tak jsme v poločase prohrávali o 22 bodů.

Basketbal: Prostějov potvrdil své kvality i formu a vyhrává 108:81Třetí čtvrtina však byla ještě horší, než ta předchozí. Trápení v útoku pokračovalo v obraně jsme hořeli ještě více. Je však nutno dodat, že Prostějov předváděl opravdu týmový a rychlý basketbal,  navíc se smrtící úspěšností střelby. V 5. minutě to bylo po koši Švrdlíka již o 30 bodů a bylo po zápase.

Poslední čtvrtina byla již vyrovnaná a zahráli si i hráči obou laviček. Prostějov si však náskok zkušeně hlídat a potvrdil svou výbornou formu z Českého poháru, kde stejně suverénním výkonem vyprovodil ve finále Děčín.

Dnes byl soupeř jasně lepším a zaslouženě zvítězil. My se však musíme koncentrovat na další důležité zápasy, které napoví o naší účasti či neúčasti v play-off!

BK Lions

foto Lukáš Šamal

Střelci domácí: Autrey 18 (12 doskoků), White a Robinson 11, Zuzák 9, Novák 8, Hanuš 6, Fait a Vošlajer 5, Stebauer 4, Šebek a Šlechta 2
Střelci hosté: Talley 19, Peterka 15, Nečas 14, Šteffel 13, Mrviš a Švrdlík 12, Slezák 8, Marko 7, Kouřil 5, Novák 3
Trojky: 8 – 11
Fauly: 23 – 19
TH: 18/13 – 30/23