Basketbal: USK bez šance, Lions mají první domácí výhru

Po výborném výkonu v druhém poločase porážíme jasně USK Praha!

Rozhodčí: Vyklický, Kučerová, Heinrich
Komisař: Ringsmuth
Diváci: 600
Po čtvrtinách: (19:20,35:34,54:47)

Basketbal: USK bez šance, Lions mají první domácí výhruHned úvod zápasu naznačil, že by se dnes mohl hrát vyrovnaný basketbal. První 4 minuty zápasu se skóre zápasu příliš nepohlo a náš tým byl v těsném vedení 5:4. Poté však zabral soupeř, který přidal 7 bodů v řadě, náš tým však okamžitě reagoval. Problémy nám dělali především výborně hrající Feštr a pod košem nezastavitelný Krusič. Díky zlepšené obraně a následným ztrátám soupeře jsme však po čtvrtině prohrávali o pouhý bod.

Druhé hrací dějství, to už bylo jiné kafe. Než se USK probralo, valila se na něj útočná vlna hradeckých lvů a po trojce Robinsona jsme vedli o 6 bodů. USK je však známé tím, že žádný zápas nevypustí a odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Díky našim zbytečným chybám se soupeř do poločasu dotáhl na ztrátu jednoho bodu.

Bylo tedy před námi naše pověstné 3. hrací dějství. Bylo otázkou, zda-li udržíme koncentrovaný výkon a zda-li se konečně probudí do té doby neviditelný Donald Robinson. A je nutno poznamenat, že obě otázky byly rychle zodpovězeny! Do druhé půle jsme vlétli nabuzení a s jasným cílem! Za 4 minuty hry přidal náš soupeř pouhých 6 bodů a naše obrana fungovala na plné obrátky a bylo nás plné hřiště! A nutno dodat, měli jsme ve svém středu Pavla Nováka – právě on stál za pravděpodobně rozhodujícím náskokem zápasu – jeho neutuchající bojovnost a především 12 bodů za toto hrací dějství drželo naše akcie vysoko i po 30 odehraných minutách, po kterých jsme vedli 54:47.

Basketbal: USK bez šance, Lions mají první domácí výhruSlušný náskok a bylo otázkou, jak s ním naši hráči naloží. A povedlo se. Stoprocentně koncentrovaný výkon v obraně a probuzený Robinson zápas rozhodli. Za 5 minut hry přidali hosté pouhé 4 body, za nás přidal Robinson 9 bodů (společně s jednou úžasnou smečí), 3 body přidal Autrey a bylo vymalováno, vedli jsme o 15 bodů. Konec zápasu se jen dohrával a naši hráči si tak mohli poslední 3 minuty užít ovace opět skvělého publika!

První domácí výhra, dobře za ní. Dnes skvělý týmový výkon a vyzdvihnout musím zlepšenou obranu! I tak se v ní našlo několik chyb, na kterých musíme pracovat! V útočné fázi jsme se mohli spolehnout jak na tradiční střelce Robinsona, Zuzáka a Autreyho, asi nejlepší výkon v letošní sezóně odehrál Pavel Novák se 17 body a především jeho bojovnost rozhodla o výhře!

Musíme však pochválit i jiné – Tom Vošlajer, ač podle statistik nepříliš výrazný, zcela vymazal oporu hostů Krušiče, který za druhý poločas přidal pouhé 3 body! To samé i Karel Aušprunk, který pod košem bojoval jako lev a výraznou měrou pomohl týmu!

Výborná obrana však zdobila celý tým a výsledkem bylo pouhých 58 obdržených bodů, z toho 24 ve druhém poločase!

Jdeme však dále, ve středu nás čeká nabuzené Brno (dnes první výhra proti Ostravě) a nás nečeká nic jednoduchého! Jen poctivý výkon po celých 40 minut povede k výhře!

Děkujeme všem fanouškům, doma nás ženete za výhrou a my jsme velmi rádi, že jsme se Vám poprvé v letošní sezóně odvděčili za výbornou podporu 2 body!

Zdroj: BK Lions

Střelci domácí: Robinson 22 (5 asistencí), Novák 17 (6 doskoků, z toho 4 útočné!!), Zuzák 16 (6 doskoků), Autrey 11 (8 doskoků), Aušprunk 6 (5 doskoků), Vošlajer 4
Střelci hosté: Feštr 16, Krušič 15, Nikolič 9, Grunt 7, Sehnal 3, Šafarčík, Mareč, Křivánek a Grunt 2
Trojky: 5 – 3
Fauly: 24 – 21
TH: 26/21 – 19/11