Basketbal: Ústí vrátilo BK Lions na zem, jasná prohra.

Velmi špatný výkon v obraně a naprosto zasloužená výhra našeho soupeře!

Rozhodčí: Hošek, Jeřáb, Blahout
Komisař: Matějček
Diváci: 600
Po čtvrtinách: (24:28,51:47,72:77)

Začátek zápasu byl ve znamení velice vyrovnaného basketbalu. Od začátku začaly dominovat útoky nad obranami a vedení se měnilo jako na kolotoči. V 8. minutě byl stav vyrovnaný, pak však Ústí předvedlo první únik 7:0. My jsme však do konce čtvrtiny snížili na rozdíl 4 bodů.

Basketbal: Ústí vrátilo BK Lions na zem, jasná prohra.Ani začátek druhého dějství nenapovídal o nějakém našem náporu. Soupeř odskočil na 9 bodů, reagoval však Standa Zuzák trojkou, která naopak odstartovala nápor LIONS. V 8 minutě jsme po bodech Whiteho odskočili na 4 bodů a trenér hostí okamžitě reagoval timeoutem. Stejný rozdíl jsme však udrželi až do poločasu.

51 bodů, slušné. 47 obdržených však bylo zapříčiněno naprosto nedůslednou obranou. Nikdo nekomunikoval, nikdo nechtěl bránit a Ústí přidávalo naprosto jednoduché koše.

Kdo však v druhém poločase čekal zlepšení, byl krutě probuzen do reality. Soupeř se během 2 minut dostal do vedení. A začala opět přetahovaná. Ještě na konci 8. minuty bylo vyrovnáno, pak jsme však opět povolili panty v obraně a soupeř odskočil na náskok 5 bodů.

A to opravdu ještě nebyl konec. Ústí pokračovalo v pohodovém basketbalu, ve kterém neměli žádného schopného protivníka v obraně a přidávalo jeden jednoduchý koš za druhým. Naše hra byla naopak individualistická a když už dostal míč někdo jiný, než Robinson a Autrey, tak raději vystřelil, než aby vyvinul aktivitu a šel si pro faul. V 5. minutě to bylo po koši Robinsona o 5 bodů a tento rozdíl se udržoval až do konce 7.minuty. Pak však Rahon trefil trojku, další body přidal výborně hrající Vette a když Rahon přidal další 2 body, prohrávali jsme o 12 bodů a do konce byly 2 minuty. Na víc jsme se však již nezmohli, naopak jsme přidali další ztráty a Ústí zcela pohodlně dohrálo zápas do zaslouženého vítězství!

Basketbal: Ústí vrátilo BK Lions na zem, jasná prohra.Co k tomu říct! Snad padneme zpět na zem a začneme znova tvrdě a poctivě pracovat. Někteří hráči si asi mysleli, že to dnes bude pohoda. Ale Ústí nás tvrdě potrestalo a jejich výhra je naprosto zasloužená! Naše obrana neexistovala, nikdo nechtěl bojovat a právě proto jsme prohráli!

Nejlepším hráčem byl zvolen Hernst Laroche. Dnes naše oba rozehrávače totálně vyškolil a ukázal, jak se na této pozici hraje! Ústí nás však naprosto jasně přehrálo i pod košem, kde si Vette a Barber dělali, co chtěli.

K ničemu je nám 37 bodů Robinsona a 21 bodů Autreyho! Oba dnes neukázali ani náznak snahy bránit a soupeř si z nich dělal trhací kalendář. Lamb navíc přidal 8 ztracených míčů a to je prostě nepřijatelná statistika!

Hluboko pod svým standardem zůstali Vošlajer (3 body) i Novák (2 body). Bez jejich podpory bohužel nemůžeme přemýšlet o lepším výsledku.

Jsme zpět a musíme opět začít pracovat a především bojovat v obranné fázi! Již v sobotu na USK!

Martin Stavěl (Ústí)Jsem hrozně rád za tuto výhru, je pro nás velice důležitá. Hráli jsme s týmem, který má naprosto srovnatelnou kvalitu a porazili jsme ho podruhé, s čímž jsem spokojený.  Dále jsem spokojen s útočnou fází, jsem velmi nespokojený s obrannou fází a myslím, že můj kolega bude mít podobný pocit. Takovouhle přestřelku, i když se dala očekávat, to je opravdu moc. Jediný cíl v obraně, který jsme splnili, je eliminování útočných doskoků soupeře. Cíl byl nedovolit víc než 10, což je však ovlivněné naprosto fantastickou úspěšností v útoku na obou stranách, nebylo co moc doskakovat. Ve finále v takovéto přestřelce rozhoduje jediná věc – soupeř 4 dvouciferní střelci, my 5. To nám pomohlo k výhře. V útočné fázi jsme hráli o něco kolektivněji, o čemž svědčí i dvojnásobný počet asistencí na naší straně.”

Karel Forejt (LIONS): “Gratuluji Ústí k naprosto zaslouženému vítězství. Není o něm pochyb a souhlasím s většinou věcí, co Martin říkal. My jsme jen potvrdili, že máme nejhorší obranu v lize. Co se týče útoku, Ústí hrálo kolektivněji a na to my jsme dojeli. Ten zápas se teoreticky mohl pohybovat okolo 110 bodů. My jsme hráli individualisticky a i pro ústeckou obranu nebylo problém ubránit naše klíčové hráče. Potřebujeme produkci Vošlajera a Nováka, jakmile oni skončí jako dnes, je to těžké nahradit. To se zas bavíme o útoku, katastrofální byla obrana. 113 bodů je průšvih. I když si někdo možná myslel, že v poločase vedeme o 4 body a že zápas můžeme vyhrát, tak ve druhé půli se jasně ukázalo, že jsme neměli šanci vyhrát. V sobotu hrajeme s USK a já věřím, že naše obrana dozná zlepšení a my budeme opět bojovat o výhru. Paradoxně hrajeme venku lépe, než doma. Nedokážu si to vysvětlit. Necháme se unést atmosférou, Američani nejsou schopni doma bránit.”

BK Lions

Střelci domácí: Robinson 37, Autrey 21, White 15, Zuzák 12….Aušprunk 4….Melski a Vošlajer 3, Novák 2
Střelci hosté: Vette 28, Laroche 24, Alič 18, Barber 15, Pecka 13, Rahon 9, Čarnecký a Crowder 3
Trojky: 8 – 8
Fauly: 29 – 20
TH: 22/15 – 32/21