Basketbalisté J. Hradce neměli v Děčíně šanci uspět

Porážku rozdílem čtyřiadvaceti bodů utrpěli basketbalisté BK Lions J. Hradec ve třetím kole KNBL na půdě favorizovaného Děčína. Nezvládli především úvodní poločas, v němž nabrali rozhodující ztrátu. Další zápas nejvyšší soutěže je čeká ve středu 5. října doma. Od 18 hodin v něm budou v městské sportovní hale v J. Hradci hostit silný BK Opava.

BK Armex Děčín – BK Lions J. Hradec 93:69 (29:12, 52:29, 76:46). Sestavy a body: Kroutil 17, Pomikálek 17, J. Houška 11, Vyoral 11, Landa 9, Šiška 9, Krakovič 6, Ježek 5, P. Houška 4, Gavenda 2, Bažant 2, Jezbera – Brooks 19, Fait 15, Zuzák 11, Šoula 10, Canty 8, Šustek 4, Tawiah 2, J. Satrapa, Stegbauer, J. Novák. Šestky: 28/22:16/14. Trojky: 9/31:7/17. Fauly: 16:21. Rozhodčí: Vyklický – Jeřáb – Linhart, 950 diváků.

basketbalVývoj střetnutí byl udán již jeho začátkem, kdy Děčín nedal Lvům ani píď volného prostoru. Hosté neměli žádnou volnější chvilku na kombinaci v ofenzívě, na jednoduchý přechod poloviny. Nejenže nedokázali nic kloudného vykoumat v zakončení, ale vůbec nestíhali v obraně. Domácí Válečníci si rychle podávali balón, čímž se uvolnily pozice pro jejich střelce. Z delší vzdálenosti se trefoval dvacetiletý Filip Kroutil, zpod koše Jakub Houška (double-double 11 bodů + 10 doskoků), jenž byl bezesporu nejlepším hráčem na ploše. Na začátku 6. minuty si za stavu 6:16 hostující kouč Karel Forejt vzal oddechový čas, jenže ke zlepšení hry v obraně porada nevedla. Domácí basketbalisté si dělali, co chtěli. Dařilo se zejména Tomáši Pomikálkovi, jemuž šla hra jeden na jednoho a výtečně doskakoval (double-double 17 bodů + 12 doskoků). Po první periodě Lvi prohrávali rozdílem 17 bodů, poměr doskočených míčů byl 5:13 v jejich neprospěch. V druhém herním období byla převaha Děčína menší, přesto se rozdíl ve skóre zvýšil v 16. minutě už na 26 bodů (18:44), když se trefil Lukáš Bažant. Na přestávku odcházeli hosté za nepříznivého stavu 29:52 na body a 13:27 na doskoky. Obrat ve vývoji severočeský favorit nepřipustil ani po změně stran, kdy nedovolil J. Hradci 6 dlouhých minut dát koš ze hry. Tuto část třetího kvartálu Lions prohráli 2:16. Stav byl ve 27. minutě 31:68 a zbytek utkání už byl jen otázkou výše skóre. To nakonec v neprospěch Jihočechů tolik nenarostlo, neboť domácí tým začal více točit sestavu a druhá garnitura hostům nestačila. V závěru se chytil Jiří Šoula, střelecká procenta si vylepšili také Malcom Brooks, Dalibor Fait i Stanislav Zuzák, takže utkání skončilo přijatelnějším rozdílem.

Karel Forejt (J. Hradec – trenér): „O vítězství Děčína nebylo od začátku žádných pochyb. Jeli jsme k zápasu s nadějí, že navážeme na výkon z vítězného zápasu proti USK, ale nebyli jsme domácímu celku konkurenceschopní v žádné herní činnosti. Soupeř nás přehrával na všech postech, prostě nám nedal vůbec žádnou šanci na úspěch.“