Benefiční koncert pro Hospic sv. Kleofáše

Benefiční koncert pro Hospic sv. Kleofáše

Hosté: Václav Matas – dobro, Petr Werner a Jirka Řapek – kytary, zpěv, Rozeta – flétnový kvartet, Kája Dvořák – kytara, Kryštof Skalický – heligonka, Anna Barnášová – zpěv, Zuzana Benešová a Zbyněk Mikuláš – operní zpěv a kytara

Pavel „Bárny“ Barnáš stál na akcích pod hlavičkou Okolo Třeboně vždy spíše v zákulisí a pozoroval, jak se ten jeho festival klube z plenek, prožívá pubertu, slaví dospělost a letos se může pyšnit již 29. rokem života. Pavel Barnáš se na podiu v Třeboni objevoval po boku jiných muzikantů, pronášel jako ředitel festivalu úvodní proslovy, ale v roce 2018 se rozhodl uspořádat první samostatný koncert v jeho kariéře.

A nebyl by to Pavel, kdyby nechtěl svým koncertem zároveň i někomu pomoci. Koncert je tedy pojatý jako benefiční a jeho výtěžek jde na konto Hospice sv. Kleofáše v Třeboni. „Byl bych rád, kdyby se charitativní koncerty staly nedílnou součástí každoročního Zavírání plavecké sezóny i v budoucnu a vybudovali jsme tak společně další pěknou tradici,“ svěřil se Bárny se svými plány před svým prvním koncertem v roce 2018.

Pavel Barnáš působí v SOČRu a příležitostně i v dalších hudebních uskupeních (Český národní symfonický orchestr, Komorní filharmonie Pardubice). V minulosti účinkoval např. v Komorní opeře Praha, FISYO, orchestru M. Kumžáka. Hrál pod taktovkami dirigentů V. Válka, L. Peška, Z. Košlera, J. Bělohlávka, Varhana Orchestroviče Bauera, M. Rostropoviče a mnoha dalších.

S hudbou procestoval většinu evropských zemí, ale i mimoevropské (USA, Mexiko, Japonsko, Korea, Čína). Na podiu se setkal se světovými osobnostmi např. s P. Domingem, A. Bocellim, J. Carrerasem…, z oblasti populární hudby s G. Brookerem, z domovské scény s K. Plíhalem, V. Redlem, D. Bártou, V. Hudečkem, P. Šporclem, L. Bílou, K, Gottem, A. Langerovou a mnoha dalšími.

Produkoval stovky koncertů pro Třeboň i jiné lokality (např. W. Matuška, Olympic, Chinaski, J. Nohavica, bratři Ebenové, Kryštof, Jelen, Hana a Petr Ulrychovi, Žalman), dlouhodobě spolupracuje s kapelami Fleret, Cimbal Classic a Třeboňští pištci.