5.2 C
Jindřichův Hradec
30.03. 2023
Články

Bezpečné město Jindřichův Hradec

Město Jindřichův Hradec se ve spolupráci s Policií ČR zapojilo do projektu Bezpečné město. Po vzoru dalších českých měst a jako první v Jihočeském kraji se rozhodlo projektem dopomoci ke zvýšení bezpečnosti obyvatel a také k efektivnější komunikaci mezi veřejností a policií.

Bezpečné město Jindřichův HradecProjekt Bezpečný Hradec se významně inspiroval zkušenostmi projektu Bezpečný Kolín, který již řadu měsíců pomáhá zlepšovat tamní bezpečnostní situaci ve prospěch občanů. S projektem se zástupci jindřichohradecké policie v Kolíně seznámili, zaujal nás a poté jsme požádali starostu města nad Vajgarem Ing. Stanislava Mrvku o součinnost při oživení projektu právě v našem městě. Jedná se o první takový projekt v rámci Jihočeského kraje.

Proč právě J. Hradec? Jedním z důvodů je skutečnost, že se jedná o nejzatíženější obvodní oddělení v rámci územního odboru, a dalším důvodem je nepochybně to, že spolupráce se starostou, samosprávou města i městskou policií je dlouhodobě na vynikající úrovni. Velmi si vážíme toho, že pan starosta i další představitelé města podali při zavádění projektu policii pomocnou ruku, a společnými silami se pokusíme nyní projekt Bezpečný Hradec oživit.

Cílem tohoto projektu je:

  • větší součinnost policie s občany při prevenci i při zjišťování pachatelů protiprávního jednání,
  • zkvalitnění a zefektivnění plánování služeb policistů,
  • ještě bližší a efektivnější součinnost s městskou policií,
  • aktivní snaha přispět ke zklidnění dopravy v rámci města a nejbližšího okolí (budeme pravidelně zveřejňovat místa, kde se bude měřit rychlost na území města) nejde nám prioritně o represi, ale o PREVENCI v DOPRAVĚ,
  • usnadnění komunikace občanů s PČR v případech, kdy mohou poskytnout (a to i anonymně) informace např. ke konkrétním případům.

Bezpečné město Jindřichův Hradec

Samotný projekt má několik částí:

  • stránky Bezpečný Hradec na webu města, sloužící pro efektivnější komunikaci policie a občanů,
  • nové programové vybavení policie, jako např. mapy kriminality, které přispějí ke zrychlení a zkvalitnění analytické práce při vyhodnocení nápadu trestných činů a přestupků,
  • nové technické vybavení obvodního oddělení policie, jež urychlí a usnadní práci policistů v terénu.

Naší prioritou je samozřejmě bezpečnost občanů a rádi bychom tento projekt využili k lepšímu preventivnímu působení policistů a ke zvýšení motivace občanů ke spolupráci s policií. Uvítáme i podněty a návrhy občanů na zkvalitnění vzájemné komunikace. Naší ambicí je, aby projekt Bezpečný Hradec nebyl jen projektem Policie ČR a města J. Hradec, ale projektem všech občanů Jindřichova Hradce.

por. Mgr. Bc. Hana Millerová, jh.pis@pcr.cz
30. března 2016

Nejnovější články

Salonek u slunečnice | masáže

Miloslav L

AR SERVIS hledá Pracovníka příjmu

Miloslav L

Daniel Paťha Tennis Academy – DPTA

Miloslav L