-1.6 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Roman Pišný

BIATLON – Ondřej Mánek a Michaela Wilmannová mají medaile z MČR (Roman Pišný)

Ondřej Mánek je jméno hocha, který dělá zimní biatlon pouze chvíli. Je to neuvěřitelný zjev, talent, jenž pro KB Staré Město pod Landštejnem vybojoval tři medaile na mistrovství České republiky žactva v Jablonci nad Nisou.

BIATLON - Ondřej Mánek a Michaela Wilmannová mají medaile z MČR (Roman Pišný)
Úspěšná výprava KB Staré Město pod Landštejnem získala na mistrovství České republiky žactva pět medailí. Zleva sedí Marek Liščák, Jáchym Kaplan, Štěpán Pokorný, Michaela Wilmannová, Evelína Daverná, Denisa Nováková a Ondřej Mánek. Za nimi zleva prezident Českého svazu biatlonu Václav Fiřtík a člen Ski klubu Šumava Jaroslav Daverný.

„Ondra je biatlonový nováček, předtím závodil v běhu na lyžích. Je to poctivec, každodenním tréninkem na střelnici a s velkou podporou rodičů, kteří mu umožnili v této zimě přípravu na sněhu, se vypracoval ve výborného biatlonistu. Pokud nepoleví, pak má před sebou skvělou kariéru,“ pronesl o držiteli zlata, stříbra a bronzu šéf staroměstského biatlonového klubu František Schorný.

KB S. Město byl doposavad spojován s úspěchy v letním biatlonu, ale tentokrát cenné kovy pro jihočeský oddíl zacinkaly i v zimě, a sice dokonce pětkrát! K Mánkovi se totiž se dvěma bronzy přidala ještě Michaela Wilmannová. V Jablonci se závodilo v náročných podmínkách, při 10 stupních nad nulou byl sníh rozbředlý. Pořadatelům se však šampionát podařilo uskutečnit. Původně se měl konat v Nové Vsi u Rýmařova, ale tam pro závod sněhové podmínky nebyly.

Mánek získal český titul ve stíhacím závodu, do kterého šel ze třetího místa ze sprintu. Na nejvyšší příčku na startu ztrácel téměř šestadvacet vteřin. Do cíle však na prvním místě doběhl s obrovským náskokem přes půl minuty. Zajímavostí je, že se stíhačka běžela klasickým stylem. Stříbrnou medaili má ze štafetového závodu dvojic, v kterém utvořil duo s René Horákovským z Nového Města na Moravě. Wilmannová se na šampionátu potýkala se střelbou, chyby na stavu vynahrazovala výborným během. Ve sprintu bronz uhájila o 2,7 vteřiny před čtvrtou Lucií Krupovou z Rožnova pod Radhoštěm. Ve stíhacím závodu pak měla staroměstská žákyně vůbec nejhorší střelbu z celého osmadvacetičlenného startovního pole, ale na bronzové pozici zůstala.

Rychlostní závod volně – žákyně B (28): 19. Denisa Nováková. Žákyně C (30): 3. Michaela Wilmannová, 10. Evelína Daverná. Žáci B (38): 3. Ondřej Mánek, 17. Marek Liščák, 27. Jáchym Kaplan, 34. Štěpán Pokorný.

Stíhací závod klasicky – žákyně B (26): 16. Nováková. Žákyně C (28): 3. Wilmannová, 9. Daverná. Žáci B (35): 1. Mánek, 27. Kaplan, 31. Liščák, 34. Pokorný.

Štafetový závod dvojic – žákyně B: 8. Nováková – Štěpánka Hanušová (Strakonice). Žákyně C: 6. Wilmannová – Daverná. Žáci B: 2. Mánek – René Horákovský (N. Město n./M.), 11. Liščák – Kaplan, 14. Pokorný – Jan Moravec (Letohrad).

Roman Pišný

více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Nejnovější články

Ve Studené je od víkendu v provozu lyžařský vlek a běžecké stopy jsou upravené!

Miloslav L

Házenkářky ukončily podzimní ligovou část výhrou v Havlíčkově Brodě

Miloslav L

V posledním domácím utkání podzimní části 1. ligy porazily házenkářky Otrokovice

Miloslav L