BK Lions i s novým hráčem porazili Kolín

A úvod jsme měli luxusní. Za 7 minut jsme výbornou a aktivní obranou povolili soupeři pouhých 5 bodů! My jsme jich naopak naházeli hned 18! Půjčovali jsme si míč a především jsme stříleli s velmi vysokou úspěšností. Kolín nevěděl, na koho se dříve soustředit. Až poté jsme bohužel trošku polevili a Kolín se v závěru dotáhl na 7 bodů.

LIONS Jindřichův Hradec – BC Geosan Kolín 88:80 (22:15, 39:44, 61:62)

Krize přišla ve 2. čtvrtině. Naše útočné manévry se zastavily, Kolín naopak započal trojkopalbu a i díky 3 přesným zářezům ve 4. minutě vyrovnal. I tak jsme do 8. minuty drželi těsné vedení. Závěr jsme však opět zazdili a Kolín šňůrou 8:0 otočil na náskok 5 bodů.

A ani ve 3. čtvrtině to nevypadalo dobře, Kolín nepřestával trefovat skoro vše, co zvednul, náš útok naopak postrádal pohyb. V 6. minutě to s námi vypadalo velice zle, Kolín vedl o 13 bodů. Naše sestava v čele s Whitem a Manleym však započala neskutečnou stíhací jízdu. Šňůra 15:3 znamenala návrat do zápasu a my po 30 minutách prohrávali o pouhý bod!

A naše mašina se nezastavila – Zuzák s Manleym nastříleli další body a ve 3. minutě jsme vedli o 7 bodů. To však ještě nebyl konec. Za 3 minuty to bylo opět naopak. Skinner přidal koš a Kolín opět vedl 76:74. Naše útočná vlna však opět přinesla své ovoce – obrana začala fungovat na plné obrátky, v útoku jsme opět našli přesnou mušku a přidali šňůru 10:0! Závěr jsme si již zkušeně pohlídali a za ovací skvělých diváků jsme dotáhli zápas k výhře č. 7!

Výborný výkon po 3 čtvrtiny zápasu! A především neskutečných 7 dvojciferných střelců našeho týmu. To je důkazem dnešního kolektivního výkonu – půjčili jsme si míč, nesobecký basketbal nesl své ovoce. Ukázali jsme však především vysoký morál, když jsme se z manka 13 bodů dostali zpět do zápasu a v závěru jsme s velkou podporou publika zápas otočili.

Hráčem zápasu byl zvolený Standa Zuzák, který dnes neúnavně bojoval a když jsme potřebovali, tak trefil trojky. Slušný debut měl i Dev Manley, který ve druhém poločase přidal 16 bodů a především udržel pevné nervy na trestných hodech.

Musíme však pochválit i ostatní dvouciferné střelce. Tom Vošlajer přidal 13 doskoků, Pavel Novák dnes bojoval a zkušeně zastavoval rychlé protiútoky soupeře či Brison White, který svou aktivitou dokázal zvednout tým k velkému návratu.

Jdeme však dále, již ve středu nás čeká 5.kolo Českého poháru, ve středu od 18:00 hodin nás čeká Ostrava!

Hostující trenér Predrag Benaček: Gratuluji Karlovi a domácímu týmu. Je to zasloužená výhra, kterou soupeř získal ve druhém poločasu, jednoznačně se vším všudy. My si dnes dali několik úkolů, nic jsme nesplnili a i proto jsme prohráli. Ještě jednou gratuluji.

Domácí trenér Karel Forejt: Díky za gratulace. Za to, co dnes kluci předvedli, po 3 čtvrtiny utkání, tak si tu výhru zasloužili. Po velmi dobrém úvodu jsme vypadli z role ve 2.čtvrtině. Byli jsme bezradní, nevěděli jsme co hrát, neměli jsme dobrou úspěšnost, a nevypadalo to s námi dobře. Stejný obraz byl i na začátku druhého poločasu, postupně jsme se dostali do manka 14 bodů. Poté musím dát našim hráčům vysoký kredit za to, že zápas otočili. Nebyla to jednoduchá situace, Kolín byl v zápase, měl střelce. Je to momentálně velice silný tým a jejich desítičlenná rotace je pro každého velký oříšek. Kluc to ale zvládli, děkuji jim za to. Závěr probíhal v euforii, kdy nás hnala plná hala, a já si myslím, že před takovou kulisou jsme nemohli prohrát.