0.6 C
Jindřichův Hradec
4.02. 2023
Sportovní zprávy

Mattoni NBL: BK Lions dnes do Ostravy

BK LionsZačíná druhá čtvrtina ligy a my cestujeme ve středu na palubovku NH Ostrava. Zápas začíná v 17:30 hod.

Máme za sebou čtvrtinu ligy a začínají odvetné zápasy. Tentokrát si naši hráči vyzkouší palubovku ostravské arény.

Jak jsme s naším příštím soupeřem bojovali v prvním zápase sezóny? NH Ostrava vybojovala první výhru v sezóně, když náš celek porazila rozdílem 16 bodů. Hlavními faktory výhry Ostravy byli zahraniční hráči Joe Willman (24 bodů a 11 doskoků) a rozehrávač Tut Ruach, který zaznamenal 23 bodů. V našem týmu odvedl kvalitní výkon pouze Jan Pavlík (18 bodů), Karel Aušpunk či Marcus Smallwood, který se však v našem klubu dlouho neohřál a po zápase své angažmá v našem klubu ukončil.

NH Ostrava je v tuto chvíli na průběžném 7. místě tabulky, když byla schopna posbírat rovnocenný počet výher a proher (5), je tedy na bilanci 50 %.

Dle statistik je nejlepším střelcem našeho příštího soupeře Adam Folker. Tento silový podkošový hráč vyhledává kontakt a je velmi nepříjemný díky své aktivitě na doskoku. Průměrně zaznamenává 17,2 bodů a 8,2 doskoků na zápas.

Na rozehrávce operuje kanadský rozehrávač Tut Ruach. Tento rychlík patří mezi nejlepší rozehrávače ligy, hráč s vynikajícím nájezdem i střelou, nemá výraznější slabinu. Průměrně zaznamenává 17,1 bodů, 4,2 doskoků a 5,1 asistence!

Třetím do party cizinců je Joe Willman. Tento křídelník či podkošový hráč je velmi dobrým střelcem s rychlou rukou, i on se však nebojí kontaktu a dokáže využít svých fyzických předpokladů. Jeho 16,6 bodů a 8 doskoků z něj dělá velkou zbraň pro Ostravu.

Zkušenosti do týmu přináší Admir Alič, pro letošní sezónu nová posila z Děčína. Admir průměrně zaznamenává  10,8 bodů na zápas a je především vyhlášeným střelcem.

X-faktorem týmu Ostravy je však Adam Číž., kapitán týmu domácích. Adam je známý svou bojovností a vysokou agresivitou na obou stranách palubovky. Na hřiště vždy přinese energii a dokáže zlobit soupeře svými rychlými nájezdy a když je potřeba, tak i přesnou střelbou z delší vzdálenosti. Adam měl v letošní sezóně delší zdravotní problémy, na náš vzájemný zápas však bude jistě připraven na 100%. Tento hráč průměrně zaznamenává 9 bodů na zápas.

Trenérem NH Ostravy je Dušan Medvecký, bývalý vynikající hráč a v minulé sezóně trenér roku Mattoni NBL.

Náš tým jde do zápasu po zasloužené výhře v Praze. Naši hráči zde předvedli vynikající výkon na obou stranách palubovky, především obranná činnost byla důkazem, že náš tým dokáže bránit. Ostrava je však velice kvalitní celek a držitel bronzové medaile z loňské sezóny, nečeká nás tedy procházka růžovým sadem. Pouze koncentrovaný výkon v obraně může vést k výhře. Naši hráči jsou však zdravě namotivovaní a jedou do Ostravy s cílem odehrát kvalitní zápas a domácího favorita potrápit.

Radim Valcha – BK Lions

Nejnovější články

Ve Studené je od víkendu v provozu lyžařský vlek a běžecké stopy jsou upravené!

Miloslav L

Házenkářky ukončily podzimní ligovou část výhrou v Havlíčkově Brodě

Miloslav L

V posledním domácím utkání podzimní části 1. ligy porazily házenkářky Otrokovice

Miloslav L