Aktuálně

BK Lions (rozhovor): Brian Tracey a jeho úspěšné představení proti Nymburku

Po excelentním výkonu proti dlouhodobému vládci Mattoni NBL z Nymburku jsme vyzpovídali Briana Traceyho

Briane, začněme s tvou spokojeností ve tvém druhém evropském angažmá. Jak se ti líbí v J. Hradci, zvykl sis již na evropský styl života?
BK Lions TraceyJelikož jde o moji již druhou sezónu v Evropě, byl jsem připravený na to, co mě zde čeká. Musím přiznat, že Jindřichův Hradec jsem si zamiloval. V USA nemáme tolik historických budov a zde si tu staletou kulturu opravdu užívám. Lidé v J. Hradci jsou neskutečně přátelští a je naprosto zřejmé, že basketbal je zde sportem číslo 1. Mnoho lidí mne zastavuje na ulici s úsměvem na tváři, a i když občas nejsou nejlepšími anglickými mluvčími, vždy se maximálně snaží si se mnou alespoň chvíli popovídat. Já se naopak snažím učit česky, ale musím přiznat, že asi nikdy nebudu ideálním mluvčím (smích).

Co si myslíš o týmu LIONS?
Lions mi dali šanci hrát nejvyšší evropskou ligu a já jsem jim za to neskutečně vděčný. Tým šlape výborně, vedení je upřímné a komunikativní, v kabině jsme jedna velká parta, zvlášť po tom všem, co nás zasáhlo. Škoda jen několika nešťastných výsledků a především dlouhé šňůry porážek. Po našich 2 posledních výkonech však věřím v lepší časy, tento tým má obrovský potenciál a je otázkou času, kdy se projeví.

Máte za sebou již druhý zápas proti velkému favoritovi z Nymburku, jak jste se na zápas připravovali?
Musím přiznat, že příprava tentokrát nebyla moc dlouhá. Standardně máme připravené videa, rozbory jednotlivých hráčů a akcí soupeře. Tentokrát jsme od toho však upustili, Nymburk je velký tým a je těžké rozebírat každého hráče – vždyť jde o extratřídu v lize! Chtěli jsme jít do zápasu s čistou hlavou, a myslím, že se nám to povedlo.

V zápase jsi byl nezastavitelný a pokořil jste soupeře 37 body s validitou 40! Jak se ti hrálo?
BK Lions TraceyHned zkraje jsem trefil 3 rychlé trojky a to mi dodalo sebevědomí, že i proti takovému soupeři jsme schopni hrát dobrý basketbal. Nymburk byl evidentně zaskočený z naší aktivity a já jsem velice pyšný na celý tým, že bojoval až do poslední vteřiny a byl důstojným soupeřem. Myslím, že tolik bodů letos Nymburk ještě nedostal. To, že jsem nastřílel tolik bodů je však i zásluha mých spoluhráčů. Bez jejich aktivity bych neměl volné střely, takže musím poděkovat především týmu.

Jak tě těší pochvala o trenéra Nymburku, pana Kemzury, který tě označil hrdinou a nejlepším hráčem zápasu?
Od velkého trenéra tyto slova samozřejmě potěší. Vždyť pan Kemzura v minulosti trénoval litevskou reprezentaci či top týmu v Rusku a za svou kariéru viděl mnoho výborných individuálních výkonů. Já se však nedívám na individuální výkony a mám pouze jediný cíl – bojovat za LIONS!

V krátkém sledu tvůj tým čeká další domácí zápas, tentokrát proti rozjeté Opavě. Co bys nám k tomuto zápasu řekl?
Opava je výborný tým, který hraje kolektivní basketbal. Máme s nimi vyrovnanou bilanci, a proto věřím, že budeme bojovat o výhru. Na našich posledních výkonech je vidět velké zlepšení a já věřím, že na ně navážeme. Každý zápas však začíná od nuly a my všichni musíme bojovat stejným způsobem! Chci pozvat všechny fanoušky, myslím, že jsme v posledním zápase ukázali výborný basketbal. A to byla ta nejlepší pozvánka na čtvrtek!

Zdroj BK Lions – foto: Lukáš Šamal