Aktuálně

Blíženec

  • 19. a 20. 10. 2019 (sobota, neděle) od 20:00;
  • 22. a 23. 10. 2019 (úterý, středa) od 17:30;
  • Kino Střelnice;
  • Akční, Drama / USA / Cinemart;

Blíženec je originální akční thriller. Příběh Henryho Brogana, elitního nájemného zabijáka, pronásledovaného tajemným mladým vrahem, který dokáže předjímat jeho každý tah.

Will Smith pronásleduje Willa Smithe v mimořádném akčním sci-fi oscarového režiséra Anga Leeho (Tygr a drak, Pí a jeho život). Tvůrce, který rád posouvá filmové hranice, se znovu rozhodl připravit divákům zážitek, jaký ještě v kině neměli.

Henry Brogan (Will Smith) je elitní nájemný zabiják, absolutní profesionál, který bez pochybností vždy stoprocentně odvede zadanou práci. Při poslední zakázce se však k němu dostaly informace, které neměl slyšet, proto se ho jeho zaměstnavatel s těžkým srdcem rozhodne nechat zlikvidovat. Koho však poslat na člověka, který je v tomhle oboru nejlepší ze všech? Ideální by byl Henryho dvojník, o něco mladší, odolnější a odhodlanější. Ve společnosti Gemini, vedené technokratem Clayem Verisem (Clive Owen) už léta probíhá tajný projekt, který právě tuhle možnost nabízí. Henry se poprvé bojí o život. V patách má rovnocenného protivníka, který předvídá jeho každý krok a každý úder vrací o něco silnějším protiúderem. V doprovodu tajné agentky Danny (Mary Elizabeth Winstead) zběsile prchá napříč kontinenty, než mu dojde, že pokud má mít aspoň nějakou šanci na přežití, musí se svému pronásledovateli postavit tváří v tvář. V ponurých kulisách budapešťských katakomb se mu ho konečně podaří zahnat do kouta, ale když se mu podívá do očí, má najednou mnohem víc otázek než odpovědí. Proti němu stojí jeho o třicet let mladší Já. A stále ho chce zabít.

Hrají: Will Smith, Mary Elizabeth Winstead, Clive Owen, Benedict Wong, Douglas Hodge, Ralph Brown

Režie: Ang Lee

2D – Titulky

Mládeži do 15 let nepřístupný

Vstupné: 130,- Kč

Délka filmu: cca 120 min.