7.5 C
Jindřichův Hradec
26.03. 2023
Články

Boxery Třeboně čeká v extralize i mezinárodní konfrontace

Pomalu, ale jistě se přibližuje začátek nové sezóny boxerské extraligy. Také v mistrovském ročníku 2016/2017 bude mít v nejvyšší soutěži Jihočeský kraj zastoupení v podobě mužstva z Třeboně.

Boxery Třeboně čeká v extralize i mezinárodní konfrontaceTřeboňští boxeři v minulé sezóně skončili v extralize předposlední, ovšem se záchranou problém neměli. Brzy si zajistili pozici znamenající udržení, naopak spíše byli dlouho v boji o bronzovou příčku. Nakonec ji nezískali, ale nutno dodat, že některé výsledky, které zařídily, aby o ní přišli, byly takové zvláštní.

Nový ročník je rozlosován bez sestoupivšího Znojma, které bylo nahrazeno Ostravou. Šestým účastníkem nejvyšší české soutěže bude nejlepší slovenský tým z bratislavské čtvrti Ružinov. „Je to zatraktivnění extraligy. Pro náš klub to bude soupeř, proti kterému jsme ještě neboxovali. Los nám ho přisoudil hned na první kolo, takže nás na úvod čeká prubířská zkouška ohněm,“ ví Miroslav Foral, šéf SKB Třeboň. Start mužstva ze Slovenska v extralize ČR je výsledkem smluvní spolupráce mezi ČBA – Českou boxerskou asociací a SBF – Slovenskou boxerskou federací.

Boxery Třeboně čeká v extralize i mezinárodní konfrontaceZápas Třeboně v Bratislavě otevře v neděli 11. září celý program mistrovského ročníku. Jihočeský celek do nejvyšší soutěže vstoupí s novým generálním sponzorem, firmou Hydro & kov Třeboň. Kvůli svým úsporným opatřením byla ukončena spolupráce třeboňskými slatinnými Lázněmi. „My jsme velmi vděčni za podporu a vstřícnost ze strany lázní, které nám věnovalo jejich vedení a řídící orgán,“ poděkoval Foral někdejšímu hlavnímu partnerovi. „Za opravdu bezproblémovou spolupráci vyjadřuji velký dík také osobně,“ ještě dodal. Nadále tým může počítat se sponzorskou pomocí několika českobudějovických a třeboňských firem.

Kádr SK Boxing Třeboň se jmenovitě oproti minulé sezóně zvláštně neliší. Kmen tvoří Petr Rozboud, Adam Kolařík, Patrik Jiráček, což jsou borci ověnčení tituly mistrů ČR. Spolehnout se mužstvo může také na Víta Růžičku, Erika Teplého a další pravidelné opory. V přípravě na extraligu je 17 závodníků. „Personální změny jsou nepatrné. Zatím nebudu vyjmenovávat, kdo další za nás bude boxovat, protože existují různé varianty příchodů. Ještě není vše kompletní, takže to pro naše příznivce necháme jako překvapení,“ zůstal Foral trochu tajemný. Domácí zápasy bude mít Třeboň opět v KKC – Kulturním a kongresovém centru Roháč. Poprvé se tam prezentuje o prvním říjnovém víkendu ve II. kole proti Prostějovu.

SKB Třeboň – podzimní program

1. kolo

BC Bratislava-Ružinov – Třeboň neděle 11. září

2. kolo

Třeboň – BC DTJ Prostějov 1. – 2. října

3. kolo

BC Armex Děčín – Třeboň 15. – 16. října

4. kolo

Třeboň – Fit GYM + SKP Sever Ústí n./L. 26. – 27. listopadu

5. kolo

SCB Ostrava – Třeboň 17. – 18. prosince

SKB Třeboň tímto vyjadřuje dík za podporu v sezóně 2016/2017: HYDRO & KOV Třeboň; RETRE – prádelny a čistírny, s.r.o. Třeboň; BOHEMIA FISCH České Budějovice; Pivovar REGENT Třeboň.

Roman Pišný – více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L