14.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

Bude tedy TEN Jindřichohradecký půlmaraton ?

Jóó, už to tak vypadá, že asi bude! Totiž místní agentura JBP* rozšířila mezi „hradečáky“ fámu, že se chystá jakýsi další půlmaraton dokonce i v Jindřichově Hradci!?

Bude tedy TEN „Jindřichohradecký půlmaraton“ ?Fáma se samozřejmě rozšířila i na sociální síť Facebook, kde se vášnivě diskutovalo, zda jde o další ze série závodů té či oné běžecké ligy: „J. Hradec je příliš malý a nezajímavý na to, aby v něm např. RunCzech pořádal další běžecký závod, není to spíš HK ?“, „vždyť je J. Hradec a okolí tak pěknej na běhání, lepší než jen běhat město jako to mají v ČB“, „je tu málo potencionálních běžců “, „vždyť tu každej druhej běhá“, „jestli to nebude, tak snad nějakej běh uspořádám sám, vždyť všechny ostatní sporty tu žijou a běh ne! snad jen ti orienťáci běhají“, „… sem slyšel, že prej poběží i Bílá Paní…“ atd.

Spekulacím bylo učiněno zadost v závěru minulého roku, když se na internetu objevila doména „http://jindrichohradeckypulmaraton.cz/“. Dozvěděli jsme se z ní, že první Jindřichohradecký půlmaraton skutečně bude a to hned letošní rok 2016 v sobotu dne 25. června, takže těsně před prázdninama. Dokonce bude součástí i dvoučlenná štafeta 11 + 10km pro méně zdatné běžce, kteří 21km neuběhnou a pak něco pro dětičky a fandící obecenstvo.

Za internetovou doménou a vlastní akcí stojí dvojice místních běžců „Žíža“ a „Kulič“, kteří si vzali do hlavy, že své, léta opakované myšlenky na závod ve vytrvalostním běhu v J. Hradci, dotáhnou až do reality. Trasu naplánovali západním směrem, po cyklostezce přes Děbolín, rozhlednu, oblast Sv. Barbory do Ratiboře, pak po silnici s vyhlídkou na krásné lesy CHKO Třeboňsko a rybník Holná, do Roseče. Z Roseče se trasa stáčí zpět, přes les do Buku a odbočkou po „polňačce“ k Frankovu Dvoru a zpět do J. Hradce. Na závěr čeká na Karlově na běžce úchvatný pohled přes řeku na zdejší zámek. Pokud ovšem budou mít dostatek sil, na to, aby tento pohled ocenili . Každopádně tuto vyhlídku určitě ocení účastníci tzv. rodinného běhu, kteří běží okruh centrem města na cca 2,5km a přes Karlov se také vracejí do cíle. Takže suma sumárum, nejedná se pouze o silniční běh, ale o pěkný rozmanitý běh okořeněný i lesními a polními cestami a cestičkami.

Bude tedy TEN „Jindřichohradecký půlmaraton“ ?Organizátoři slibují, že se všemi zájemci a nerozhodnutými běžci, proběhnou trasu tzv. „nanečisto“. Termín určitě zveřejní na webových stránkách půlmaratonu nebo napojené facebookové stránce. Možná by pak ještě mohli společně proběhnout trasu půlmaratonu „více načisto“ a pak „dočista“. Ale aby to nebylo jen o běhání, tak ve stejný den od 18ti hodin, plánují i „večerní párty“ s živou hudbou v městské plovárně, kde proběhne i slavnostní vyhlášení vítězů. Uvidíme jak se večerní párty vytrvalců po výkonu rozjede.

Podle startovní listiny na webových stránkách akce se závod už teď v únoru začíná pěkně plnit, takže určitě neplatí, že by v Jindřichově Hradci a okolí bylo málo vytrvalostních běžců. Takže milí „hradečtí“ vytrvalci .. konec „knedlovepřazela“, přihlaste se a začněte pořádně trénovat!

Autor: Stannda Hořický

*JBP – Jedna Bába Povídala

Foto: Amálie Buřilová a ilustrační foto

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L