Aktuálně

Budoucnost Lions

Velkou ranou pro všechny jindřichohradecké fanoušky byl nedělní sestup Fio basketu z nejvyšší české basketbalové soutěže. Po nevydařené sezoně s bilancí 4 výher z 38 zápasů začíná jihočeský klub formovat síly na návrat mezi elitu.

BK Lions SliderPo vyhroceném dvojzápase víkendové baráže přišla velká vlna komentářů a názorů týkajících se budoucnosti basketbalového klubu z Jindřichova Hradce. Nyní přichází čas na první osvětlení celé situace.

Klub Basket Fio banka Jindřichův Hradec po prohrané baráži ukončil spolupráci se všemi zahraničními hráči. Tímto jim přeje hodně štěstí do dalších angažmá a brzké uzdravení zraněnému rozehrávači Sinadinovićovi. Na trenérském postu také končí chorvatský trenér Rudolf Jugo, kterému rovněž přejeme hodně štěstí.

Jindřichohradecký celek nyní stojí před sezonou v první lize. Tým bude v průběhu následujících týdnů doplněn, o změnách Vás budeme samozřejmě informovat. Cíl pro prvoligovou sezonu 2018/19 je jasný. Vrátit se po roce zpět mezi elitu. Basketbal té nejvyšší úrovně na jih Čech patří.

Radek Novák (generální manažer Fio basketu JH):
„Rád bych vzkázal všem klubům z KNBL, že všichni naši čeští hráči jsou v klubu vázáni dlouhodobou smlouvou, která byla ze strany klubu vždy stoprocentně splněna. Jindřichův Hradec se po roce mezi basketbalovou elitu opět vrátí.“

Basket Fio banka Jindřichův Hradec