ZRUŠENO – Čarodějná pohádka

Pohádka je napsána na motivy příběhů, které patří ke klenotům z pokladnice Českých pohádek.

Zelinářce Bětce práce moc nevoní, ale kouká kde ušetřit a jak a kde si „uďobnout“ z cizího. Těší se na korunky, které získá prodejem svého zelí. Její sousedka Baruška pěstuje bylinky, pro zdraví své i ostatních. Má ráda přírodu a vše, co k ní patří. Starý, vykotlaný strom, který roste léta na její zahrádce je důvodem k věčným hádkám se sousedkou Bětkou.

Jejich konflikty vrcholí, když se do zahrad nastěhuje zajíc Ušáček. Bylinky mu moc nechutnají, zato zelí, patří k jeho oblíbeným pochoutkám.

Bětka jednoho dne starý strom porazí, ale tím rozbije hnízdo a poraní jednoho z havranů, kteří tam již léta hnízdí. král havranů – čaroděj ze Skleněné hory, se rozhodne Bětku potrestat, jenže se splete a místo hamižné zelinářky, do svého zámku odnese hodnou bylinářku Barušku. Naštěstí všechno vidí zajíček Ušáček, a tak se s trhovcem Toníkem vydá hledat a vysvobodit Barušku. A co se stane, když čaroděj zjistí, že unesl nepravou? Jak zachrání Toník Barušku? Jak dopadne laková Bětka a bude zlo potrestáno? Na všechny tyto otázky odpoví 50 minut trvající pohádkové představení.

Vstupné děti 30,- Kč, dospělí 50,- Kč