14.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

O čem rozhodovali radní 3. září 2014?

Fotila Amálie Buřilová - srpen, Jindřichův HradecRadní města Jindřichův Hradec se ve středu 3. září 2014 sešli na své schůzi v kompletním devítičlenném počtu.

Poskytnutí finanční dotace na pořádání 3. ročníku benefičního koncertu s názvem „Dětská naděje“

Rada města po projednání schválila poskytnutí finanční dotace ve výši 8 tisíc korun Josefu Čechovi, PYROSOFT, Jindřichův Hradec účelově určené na částečné pokrytí nákladů spojených s materiálně technickým zabezpečením 3. ročníku benefičního koncertu „Dětská naděje“, který se uskuteční dne 19. září 2014 v KC Jitka v Jindřichově Hradci. Na koncertu vystoupí známé jindřichohradecké skupiny Metalmor a Brutální jahoda, hlavním „tahákem“ koncertu bude vystoupení známé hudební skupiny Wohnout v čele s frontmanem Matějem Homolou. Všichni účinkující vystoupí bez nároku na honorář. Výtěžek bude věnován dětskému oddělení Nemocnice Jindřichův Hradec.

Internetové připojení sportovní haly

Rada města schválila společnosti Služby města Jindřichův Hradec provedení internetové připojení sportovní haly v částce do 77 200 Kč bez DPH. Současná technologie ve sportovní hale je pro přenos zápasů on-line nedostatečná. Zajištění stabilního a rychlého internetového připojení je nezbytné pro splnění podmínek sportovních federací basketbalu, házené i florbalu.

Poskytnutí finančních dotací v oblasti sportu

5. ročník Atletického Jindřicháče

Jindřichohradečtí radní schválili poskytnutí finanční dotace ve výši 3 tisíce korun SK OK Jindřichův Hradec účelově určené na částečné pokrytí nákladů spojených s materiálně technickým zabezpečením 5. ročníku Atletického Jindřicháče, který se uskuteční dne 28. září 2014 ve sportovním areálu na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci. Jedná se o soutěž v atletickém trojboji pro veřejnost v disciplínách: běh – sprint, hod kriketovým míčkem a skok daleký. Akce je Českou unií sportu zařazena do celostátního programu Sportuj s námi.

Republikové finále základních a středních škol v basketbalu

Radní schválili poskytnutí finanční dotace ve výši 5 tisíc korun SK OK Jindřichův Hradec účelově určené na částečné pokrytí nákladů spojených s materiálně technickým zabezpečením Republikového finále základních a středních škol v basketbalu 3 x 3, které se uskuteční ve dnech 15. až 16. října 2014 ve sportovním areálu na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci. Republikového finále se zúčastní nejlepší basketbalisté a basketbalistky v daných věkových kategoriích z celé ČR.

22. ročník veslařských závodů „Chalupa cup“

Rada města po projednání schválila poskytnutí finanční dotace ve výši 30 tisíc korun Veslařskému klubu Vajgar Jindřichův Hradec na částečné pokrytí nákladů spojených s pořádáním 22. ročníku veslařských závodů „Chalupa cup“, které se uskuteční dne 4. října 2014 na rybníku Vajgar v Jindřichově Hradci.

I v letošním roce se na startu závodů sejde kompletní česká veslařská špička v čele s medailisty z MS a LOH skifařem Ondřejem Synkem a olympijskou vítězkou z LOH 2012 v Londýně Miroslavou Knapkovou. Součástí „Chalupa cupu“ budou již tradičně závody posádek jihočeských měst na dračích lodích (Jindřichův Hradec bude reprezentovat vítězná posádka ze závodů dračích lodí z rakouského Litschau), závod ve skifu žen „O pohár města Jindřichův Hradec“, vložený závod veteránů na tzv. „gigové osmě“, který je pořádán v České republice pouze v rámci slavných „Primátorek“ v Praze. I v letošním roce jsou navíc vypsány závody pro všechny věkové kategorie od žáků až po dospělé.

Součástí 22. ročníku „Chalupa cupu“ budou i oslavy 140. výročí veslování v Jindřichově Hradci. Roku 1874 byl založen Bruslařský klub Jindřichův Hradec, jehož členové aktivně veslovali. Na základě této skutečnosti je VK Vajgar J. Hradec uváděn jako nejstarší veslařský klub v České republice.

Návrh zadání veřejné zakázky malého rozsahu

Zpracování projektové dokumentace rekonstrukce ulic Václavská – Vídeňská

Předmětem zakázky je zpracování projektové dokumentace celkové rekonstrukce částí ulic Václavská a Vídeňská včetně vodovodu, kanalizace a veřejného osvětlení. Při řešení kanalizace se předpokládá rozdělení řadů na splaškovou a dešťovou kanalizaci. Nejprve bude zpracováno a projednáno dopravní řešení v návaznosti na schválenou koncepci dopravní obslužnosti a následně budou zpracovány jednotlivé stupně projektové dokumentace pro stavební povolení a realizaci v dílčích etapách. Termíny zpracování: dopravní řešení do 31. prosince 2014, projektová dokumentace pro stavební povolení do 30. června 2015.

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L