12.1 C
Jindřichův Hradec
29.09. 2023
Články

Chceme, aby lidé bydleli lépe, říká Ivana Pilná z Rezidence Radouňka

V Jindřichově Hradci se v místní části Radouňka dokončuje zcela neobvyklý bytový projekt. Manželé Ivana a Karel Pilný koupili a zcela rekonstruují bývalý kancelářský objekt na nové moderní nájemní bydlení. Abychom Vám poskytli co nejvíce informaci, připravili jsme pro Vás rozhovor s Ivanou Pilnou, projektovou manažerkou Rezidence Radouňka.

Ivano, proč jste se rozhodli v Hradci budovat nájemní byty?

Chceme, aby lidé bydleli lépe (Rezidence Radouňka)Hradec je jedno z nejkrásnějších míst pro život, nicméně nejen z našeho dalšího podnikání víme, že mladí lidé tady obtížně hledají hezký, menší byt, který by jim dal možnost se postavit na vlastní nohy. Navíc nás oslovují i lidé na konci produktivního života, kteří se do Hradce vrací a hledají místo, kde se nemusí o nic starat a které jim poskytne určitý komfort.

Proč jste zvolili název Rezidence Radouňka, není to příliš nabubřelé?

Residence Radouňka - brzy můžete bydlet v novémRozhodně ne, chtěli jsme zdůraznit, že se jedná pouze o nájemní bydlení, uzavřený areál se službami, kde nemusíte každý týden trnout, jestli na Vás vyšel úklid chodby, když na něj zrovna nemáte chuť, kde nemusíte složitě hledat parkování a kde si můžete v klidu posedět ve venkovní pergole s grilem, nebo oslavit narozeniny v nově zrekonstruované společenské místnosti. Tím je náš projekt unikátní, nechceme byty prodávat, ale naopak pouze pronajímat. Díky tomu zajistíme, že společné prostory jsou vždy čisté a udržované. V nájemném jsou všechny nadstandartní služby již zahrnuty, bydlení by tedy mělo být bezstarostné.

Kolik bytů máte k dispozici?

Celkem pronajímáme 15 bytů, ke každému náleží parkovací stání a například pro motorkáře je k dispozici i garážové stání s automatickými vraty. S realizací jsme lehce před termínem, a i když jsme zatím neoslovovali realitní kanceláře, máme již polovinu bytů obsazenou. Případní zájemci by si proto měli pospíšit 😊

Jak budou byty vypadat?

Residence Radouňka - brzy můžete bydlet v novémJedná se o zcela nové byty ve dvou podlažích. Součástí každého bytu je kuchyňská linka vybavená kompletními spotřebiči a nová, moderní koupelna. Je možné si pronajmout i zcela zařízený byt, čehož využívá spíše firemní klientela pro své manažery. Standard bytů je vysoký, všechny kuchyně jsou vyráběné na míru, v koupelnách je velkoformátová leštěná dlažba, v bytech je zátěžová laminátová podlaha atd.

Jak vysoké je nájemné?

V současné době se pohybujeme cca 1.000 Kč nad standardním sídlištním nájemným, nicméně součástí nájmu je u nás i parkovací místo, tím se tento rozdíl v ceně smazává. Takže cena je srovnatelná se standardní nabídkou v Hradci, nicméně génius loci místa a standard bydlení je zcela jiný, než je v našem městě běžné.

Děkujeme za rozhovor. Všechny důležité informace můžete najít na webu Rezidence Radouňka www.lepsinezpanelak.cz