9.7 C
Jindřichův Hradec
26.03. 2023
Roman Pišný

CYKLISTIKA – Do žlutého se po prvním dnu oblékl Němec Reinhardt

První etapu má za sebou II. ročník etapového závodu „Okolo jižních Čech – Tour of South Bohemia 2013“, který je pořádán stájí CK RBB Invest Jindřichův Hradec. Na rozjezd si 129 jezdců z 22 družstev dalo 53,3 km se slavnostním startem na Masarykově náměstí v lázeňské Třeboni a cílem na konci náměstí Míru v Nové Bystřici.

Okolo jižních Čech 2013Ačkoli se mohlo zdát, že krátký úvod bude možná nudný, tak opak byl pravdou. Peloton, který se hnal průměrnou rychlostí 43,85 km/h především po cestách okresního charakteru, se příliš nešetřil. Do cílového města přijela v čele pětičlenná skupina, v jejímž spurtu si nejlépe počínal reprezentant Německa Theo Reinhardt. Díky prvnímu místu získal bonifikaci 10 vteřin a do páteční etapy se vydá ve žlutém trikotu lídra závodu. Nejlepším Čechem byl v cíli Tomáš Bucháček, jenž dojel na třetí pozici. V druhé etapě pojede v bílém trikotu s červenými puntíky pro nejlepšího vrchaře, přestože v prvním dějství na trase žádná vrchařská prémie nebyla. Dres tak oblékne na základě předepsaného protokolu.

Po dojetí první etapy se závodní týmy přesunuly do Jindřichova Hradce, kde na náměstí Míru byly představeny veřejnosti. Zajímavá raně večerní prezentace s kulturně – společenským programem se vydařila. Na pátek organizátoři připravili 143,2 km dlouhou etapu, která povede z Týna nad Vltavou do Milevska. Na cestě čekají na jezdce dvě sprintérské a dvě vrchařské prémie. V Týně se odehraje slavnostní start ve 13 hodin na náměstí Míru. Ostře peloton do II. etapy vyrazí o chvilku později ze Zadního Podskalí na břehu Vltavy. Následně se závodníci vydají do Břehů, Hněvkovic, minou autokemp Rusalka, přejedou Vltavu, aby se dostali do Litoradlice, Jeznice a Purkarce, kde za obcí bude čekat první bodování vrchařů v tomto ročníku. Přes Chlumec, Olešník, Nákří, Strachovice, Záboří se peloton ocitne v Protivíně, tam bude ve městě bodovaný spurt. Dále jezdecké pole objede Těšínov, zavítá do Lhoty pod Horami, Temelína, Všeteče, Albrechtic nad Vltavou, Úhraže, Jehnědna, Chřešťovic, Dobešic, Třešní, Záhoří, Dolního Záhoří, Vlastce, Oslova, neprojede Zvíkovským Podhradím a Kučeří, ale protne Sobědraž, Přílepov, Slavonov, Radvánov, aby si v Kovářově znovu rozdal body na sprintérské prémii. Pak se dostane do Vepice, Hrazan, Hrazánek, Hněvanic, Branišovic, Ratiboře, Chyšek, Stříteže, Dobřemilice (vrchařská prémie), Blehova a Milevska, kde bude na Riegrově třídě okolo 15:20 až 15:50 hodin cíl.

Druhá etapa již bude ochuzena o trojici českých cyklistů Martina Hačeckého (ASC Dukla Praha), Stanislava Bambuly (ČEZ Cyklo Team Tábor) a Martin Hebík (Bohemia Cycling Team/CK Přbram). Toto trio si sice dělalo čáku na konečné kvalitní umístění, ale ani nevidělo cíl první etapy. Do druhého pokračování tak v pátek nastoupí 126 závodníků ze 14 evropských států.

Výsledky – I. etapa: 1. Theo Reinhadt (Německo) 1:12:46, 2. Riccardo Zoidl (Rakousko – Team Gourmetfein Simplon) +4, 3. Tomáš Bucháček (ČR – Bauknecht-Author) +6, 4. Pawel Cieslik (Polsko – Team Bank BGZ), 5. Florian Senechal (Francie – Etixx-Ihned) oba +10, 6. Xandro Meurisse (Belgie – Lotto-Belisol) +43, 7. Bartosz Warchol (Polsko do 23 let), 8. Matteo Marcolin (Itálie – Cycling Ream Friuli) oba +44, 9. Dries van Gestel (Belgie), 10. Vegard Robinson Bugge (Norsko – Joker Merida Pro Cycling) oba +1:10.

Roman Pišný

více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Nejnovější články

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L

Jindřichohradecké házenkářky převálcovaly tým Valašského Meziříčí

Miloslav L

Jindřichohradecké házenkářky si přivezly z Kobylis výhru

Miloslav L