7.2 C
Jindřichův Hradec
2.04. 2023
Články

Děti sází stromy na nádraží v Nové Bystřici

Děti z Rodinného centra v Nové Bystřici pomohly s výsadbou ovocných stromů na tamním nádraží. Kromě nich zde Jindřichohradecké místní dráhy vysadily také 150 malých habrů.

Děti sází stromy na nádraží v Nové BystřiciČtyři slivoně na novobystřickém nádraží byly umístěny do míst, kde v minulosti už malý ovocný sad býval. Záměru přiblížit se původnímu vzhledu nádraží odpovídá i volba vysokokmenů staré a pro místní klimatické podmínky odolné odrůdy Domácí švestky.

Výsadba proběhla 30. března, který je i podle lunárního kalendáře vhodný pro sázení ovocných stromů. Termín byl ale zvolen hlavně s ohledem na časové možnosti dětí z Rodinného centra. Podle jeho koordinátorky Mgr. Lenky Březinové mají děti radost, že mohou být tímto způsobem prospěšné, a zároveň získávají vztah nejen k samotným stromům, které sázely, ale obecně i ke svému životnímu prostředí.

Děti sází stromy na nádraží v Nové BystřiciVýsadbu zeleně v železniční stanici Nová Bystřice finančně podpořil zapsaný ústav Sázíme stromy. S jeho pomocí vysadily JHMD o dva týdny dřív i 150 prostokořenných habrů. Až povyrostou a vytvoří živý plot, opticky oddělí prostor nádraží od okolní obytné zástavby a pomohou tak podtrhnout nostalgickou atmosféru stanice. Už před dvěma lety se novobystřické nádraží umístilo mezi finalisty soutěže Nejkrásnější nádraží ČR. Proměně, kterou před otevřením zdejšího Regionálního úzkokolejného muzea celý prostor prošel, bude věnována i část letošního ročníku putovní výstavy Má vlast – cestami proměn, jež pořádá Entente Florale CZ, Asociace Souznění.

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L