9.5 C
Jindřichův Hradec
25.03. 2023
Články

Devátý ročník Folklorního festivalu jihočeských souborů v Jindřichově Hradci

Ve městě nad Vajgarem již zabydlený stále populárnější festival folklorních souborů přivítá své návštěvníky v sobotu 23. července 2016. Letošní ročník, který se honosí číslem devět, představí v Jindřichově Hradci Folklórní spolek Bejvávalo z Prahy, Chodský soubor Mrákov z Domažlic, Folklórní soubor Libín z Prachatic a Krojovou družinu z Jarošo-va nad Nežárkou. Hlavními organizátory projektu jsou Muzeum Jindřichohradecka a Jarošovská krojová družina, kteří festival připravují za finanční účasti Jihočeského kraje, Města Jindřichův Hradec, Obce Jarošov nad Nežárkou a firem Waldviertler Sparkasse, Fruko Schulz a Vlastimil Kostka z Jarošova nad Nežárkou. Mediálním partnerem festivalu je Český rozhlas České Budějovice.

Folklorní festival Jihočeských národopisných souborůNa programu festivalu jsou nejenom samotná vystoupení, ale také další doprovodné aktivity. Před slavnostním zahájením festivalu budou již od půl jedné odpolední vyhrávat, tančit a zpívat na Masarykově náměstí členové souboru Mrákov z Domažlic. Na samotném slavnostním zahájení festivalu, které proběhne ve 13 hodin na Masarykově náměstí, budou proneseny zdravice nejenom starostou Města Jindřichův Hradec ing. Stanislavem Mrvkou, ale také ředitelem Muzea Jindřichohradecka PhDr. Jaroslavem Pikalem a starostou Obce Jarošov nad Nežárkou Bohumilem Rodem. Po zdravicích vyjde od Střelnice krojovaný průvod účastníků festivalu, který projde Panskou ulicí na náměstí Míru, kde bude krátká zastávka se zpěvy a tanci. Pak se průvod přesune do zahrad a dvorů Muzea Jindřichohradecka, kde budou od 14.00 hodin soubory tančit a zpívat. V případě nepříznivého počasí se festival koná v sále Domu dětí a mládeže v Růžové ulici. Po celou dobu festivalu bude pro návštěvníky zajištěno bohaté občerstvení.

Fotila Amálie: Folklorní festival jihočeských národopisných souborůVěříme, že i letošní devátý ročník festivalu, stejně jako ty předešlé, potěší všechny zájemce mnoha lidovými písničkami a tanci i pestrými kroji a všichni si společně užijeme bohatý program národopisného festivalu, který bude jistě zpestřením letního prázdninového odpoledne. Vstupné na akci je dobrovolné.

Zvonařová Alexandra

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L