10.2 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Do víkendových odvet jde Olymp s nožem na krku

Plni euforie a nadšení jsme odjížděli na hřiště do Rakovníku na horkou půdu vítěze základní části. Ten, na rozdíl od nás, již jednu porážku v play off zaznamenal, což mohlo budit zdání, že to s tou suverenitou není až tak horké, ale opak byl bohužel pravdou. Možná spíše i tím, že se hrálo na asfaltu, který rakovničtí mají. Pro nás to je jasný signál k prodloužení série proher Rakovníku z hřišť soupeře!!!

Do víkendových odvet jde Olymp s nožem na krkuRakovník – Olymp JH 4:1 (0:0, 1:1, 3:0) stav – 1:0

První třetina se, jak už to v úvodních zápasech sérii v play off bývá, nesla ve znamená oťukávání a zjišťování, jak na tom soupeř je. My jsme měli o den delší volno, protože jak bylo již zmíněno, Rakovník musel hrát i v neděli. Soupeře ale možná právě to, že si musel sáhnout, zřejmě, v druhém víkendu do svědomí a možná přehodnotit nějaké věci, byl na hřišti tím rychlejší a dominantnějším.

Nicméně diváci gól neviděli. Až v končící 20. minutě, kdy se poprvé a v tomto víkendu naposledy prosadil někdo z naší družiny v přesilovce – Jaroslav Matějka. Hosté na nic nečekali, zmobilizovali své síly a 15 vteřin bylo již vyrovnáno. Škoda, že se nám nepodařilo udržet vedení déle.

A ještě větší škoda gólu, který padnu za 22 vteřin po začátku třetího dějství. Tento gól pravděpodobně zlomit celé utkání, protože my jsme nezareagovali rychle, jako soupeř a s ubíhajícím časem to bylo jenom horší a horší. Domácí se potom prosadili ještě dvakrát a bylo vymalováno.

Branka: 19:56 Matějka (Landkammer, Čapek) PP

Střely: 24:19 | Vyloučení: 8:3 | Využití přesilovek: 0:1 | Diváků: 120 | Rozhodčí: DANYLEC Jevhenij, KASNER Michal

Rakovník – Olymp JH 3:2sn (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0) stav – 2:0

S jednou prohrou v kapse jsme byli zkušenější a na soupeře, zdálo se, připravenější. Velmi dobrá třetina byla ta úvodní, kdy se nám podařilo skórovat už v 2. minutě. Navíc v oslabení! Ivan Škarda utekl a překonal domácí zeď v brance. Ještě nadějnější stav 2:0 zařídil Hunal, který tečoval střelu Landkammera. Bohužel, jak to tak už v této sérii bývá, žádné důležitější vedení nám není přáno dlouho a v plném rozsahu.

Domácí snížili za 2 minuty, nicméně jsme stále vedli a to bylo pro další vývoj zápasu velmi pozitivní. Stejně pozitivní byla i prostřední část, ve které jsme sice branku nevstřelili, to ale ani soupeř. Skoro. Už jsem dříve zmiňoval, co za svinstvo jsou „šatňáky“. Mohli jsme si to znovu ověřil 33 vteřin před koncem 2. třetiny. Bohužel.

Defenzivní partie se přenesla přes bezgólovou 3. část do prodloužení, kdy jsme jednou zazvonili na tyč a poté na nájezdy. V nich se ani jeden z kvintentu Mátl D., Hunal, Zayml P., Slanina a Plášil bohužel neprosadil.

Branky: 1:13 Škarda SH, 9:12 Hunal (Landkammer) EQ

Střely: 34:16 | Vyloučení: 6:9 | Využití přesilovek: 0:0 | Oslabení: 0:1 | Diváků: 120 | Rozhodčí: MARTIS Štěpán, KALABZA Jakub

Jan Donauschachtl (trenér): „Určitě se nemáme za co stydět, předvedli jsme bojovný výkon na hranici našich možností. V obou zápasech jsme vedli, ale bohužel to nedotáhli do konce. V sobotu jsme se moc nedokázali vyrovnat se soupeřovou důraznější hrou. Na neděli jsme se připravili a také trochu přitvrdili a neslo to ovoce. Bohužel nájezdy jsou loterie, ve které měl štěstí soupeř. Mrzí mě spousty neproměněných šancí, kterými jsme mohli rozhodnout zápas, obzvláště ten nedělní, v prodloužení jsme třeba trefili tyčku a celý víkend se nám nedařili přesilovky. Vyzdvihnout chci výkon osmnáctiletého Filipa Janáka v bráně, který předvádí opravdu perfektní výkony a celé play off nás drží. Série se přesouvá k nám a uděláme vše pro to, abychom využili domácího prostředí a ještě na jeden zápas se vrátili do Rakovníku.“

Zápasy na půdě Olympu se hrají v sobotu 14. 5. od 15:00 a případný čtvrtý zápas v neděli 15. 5. od 11:00 na hřišti u 6. ZŠ.

Martin Marko – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec

Nejnovější články

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L

Příměstské tábory Svět Fantazie 2023

Miloslav L

Charita hledá dobrovolníky do nemocnice a centra sociálních služeb

Miloslav L