14.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

Doteky v podzimu v Otevřených oknech

„Vždy dělejte vše, jak nejlépe dovedete“

Don Miguel Ruiz: Čtvrtá dohoda

Na jaře a v létě zahrádkáři zasévají, opatrují, zalévají a těší se na úrodu. Na podzim se pak mohou radovat z plodů své práce, pokud i příroda vyšla jejich snažení vstříc.

Doteky v podzimu v Otevřených oknechI my jsme na jaře a v létě zasévali a opatrovali vztahy, kontakty, prožitky a prostředí, ve kterém žijeme. Podzim je pro nás hektický, ale krásný. Od minulého článku, nazvaného „Setkávání“, se udála řada věcí. Minulá setkávání přinesla jako ovoce setkání nová. Začátek práce na nové výzdobě porodnice vstoupil do svého druhého dílu. Výtěžek koncertu česko-rakouského orchestru ve výši 6 120,- Kč bude využit k pořízení materiálu na výrobu něžných obrázků do jednotlivých pokojů.

Doteky v podzimu v Otevřených oknechDěvčata v sociálně terapeutické dílně již na nich začala pracovat. Účast na Tkalcovských slavnostech ve Strmilově přinesla klientům nevšední zážitek. Měli možnost shlédnout „naživo“ při práci řadu zajímavých řemeslníků, radovat se z odbytu svých výrobků na tržišti, zasportovat si na hřišti „U.Koule“, kde před rokem sázeli stromy. Všechny tyto prožitky zachytili fotoaparátem Martin Stiltenn a Jan Wittberger. A tak vznikla minivýstavka na Obecním úřadě ve Strmilově s názvem „Strmilov – pěkné místo k návštěvám.“ Milou chvíli, plnou důvěry, jsme zažili při supervizním setkání s pěstouny.

Doteky v podzimu v Otevřených oknechTři dny po setkání jsme uvítali čerstvé miminko do přechodné pěstounské péče. Radost a naděje. Jeden osud, na svém startu poraněný odmítnutím, má šanci pokračovat v teplé náruči do doby, než mu laskavé sudičky nadělí stabilní domov. Každá maminka ví, jak důležité je poskytnout děťátku pevnou náruč a pocit bezpečí hned od prvních chvil na světě. Jeho životní pocit – přijetí nebo nepřijetí – je tím zásadně ovlivněn.

Doteky v podzimu v Otevřených oknechMoc si přejeme, aby další cesta životem pro miminko byla bezpečná a krásná. Počátkem října jsme byli poctěni návštěvou městské rady v nově rozšířených prostorách dílen na Pražské ulici. Den poté, v rámci „Dne otevřených Oken“ na pracoviště dílen i chráněného bydlení zavítala řada hostů. Moc děkujeme všem za čas, který věnovali seznámení s naší prací! A všem příznivcům Oken přejeme podzim bez depresí, plný radosti z plodů jara a léta.

Drahomíra Blažková

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L