0.6 C
Jindřichův Hradec
4.02. 2023
Články

Druhá čtvrtina zapříčinila porážku Lvů v Kolíně

Vyrovnaný zápas odehráli v 7. kole Kooperativa NBL basketbalisté BK Lions J. Hradec v hale Spojů v Kolíně, i když nakonec tamnímu BC Geosan podlehli sedmibodovým rozdílem. Příští kolo KNBL čeká Lvy doma v sobotu 22. října od 18 hodin, kdy se v městské sportovní hale v J. Hradci utkají s Pardubicemi.

BC Geosan Kolín – BK Lions J. Hradec 92:85  (25:25, 51:35, 72:65). Sestavy a body: Skinner 23, Bakič 20, Kerr 13, Hunt 12, Machač 10, Vocetka 8, Maleševič 4, Harčár 2, Ličartovský – Brooks 30, Canty 16, Šoula 16, Zuzák 11, Stegbauer 10, Šustek 2, Fical, Tawiah, Fait. Šestky: 18/16:16/12. Trojky: 8/27:5/25. Fauly: 22:20. 5OCH: 0:2 (39. Canty, 40. Šustek).Rozhodčí: Baloun – Lukeš – Linhart, 610 diváků.

basketbalZápas rozhodl Kolín ve druhé čtvrtině, kdy jeho hráči pochopili, že nejlepším útokem je obrana. Do té doby se defenzívě příliš nevěnovalo ani jedno mužstvo. V první periodě se hráči obou týmů dostávali do pozic, které jim umožňovaly jednoduchá zakončení. Lvi sice během úvodní periody ani jedinkrát nevedli, ale desetkrát stav dorovnali. Nejvíce ztráceli čtyři body (2. – 2:6; 6. – 12:16). Zajímavostí je, že bodový přísun domácích Medvědů obstarali v prvním kvartálu pouze cizinci. Na jindřichohradecké straně se mohl tým opřít především o zakončení Stanislav Zuzáka (9 bodů) a Malcoma Brookse (8).

Do druhé desetiminutovky poslal kolínský kouč Predrag Benáček jinou sestavu, stáhl americké střelce a poslal na palubovku české dělníky a také šestatřicetiletého Ománce Bojana Maleševiče. Domácí celek se tím začal mnohem více věnovat obraně a rázem Lions neměli ani chvilku klidu. Ztratili 4 balóny, udělali 7 faulů, ze 17 střel proměnili pouze čtyři. Inkasovali šestadvacet bodů, ale dali jenom deset, z toho osm Ryan Canty až před přestávkou, kdy náskok Kolína narostl až na šestnáctibodový rozdíl.

Po změně stran Lvi začali hrát to, co je zdobí. Nesmlouvavě pod koši a se zaujetím pro míč. Donutili Medvědy k 5 ztrátám, doskoky byly 10:6 v jejich prospěch. O body se postaralo trio Canty (6), Brooks (13) a Jiří Šoula (11). Úspěšnost střelby Lions z pole byla ve třetí čtvrtině 64,7% (11/17), i díky tomu se jihočeský tým dostal na jednociferný odstup.

Do čtvrtého herního období J. Hradec vstupoval se sedmibodovým mankem, které začal snižovat. Střelecky se chytil Lukáš Stegbauer a po jeho dvou trefách platil rozdíl jediného koše (33. – 72:74). Kolín v těch chvílích vypadal zaskočeně, ale má ve svém středu třiatřicetiletého Černohorce Bojana Bakiče, na něhož se může ve vypjatých chvílích spolehnout. Hlavní hvězda celé KNBL domácí celek v rozhodujících momentech podržela důležitými koši. Navíc všichni kolínští basketbalisté měli v závěru přesnou ruku a pevné nervy při šestkách, když hosté takticky faulovali. Proměnili všech devět.

Karel Forejt (J. Hradec – trenér): „Kolínu jsme byli vyrovnaným soupeřem, místy jsme ho přehrávali, ale utekla nám druhá čtvrtina, ve které jsme se odchýlili od naplánované taktiky. Zbytečně jsme v ní zpanikařili, když domácí tým dal trojky a dlouhé koše. Nedokázali jsme ubránit hru jeden na jednoho a hlavním průšvihem bylo to, že jsme si neochránili vymezené území. V Kolíně, jak je tam nějakým naším zvykem, jsme dotahovali a dotahovali, ale hvězdy, jichž má soupeř hodně, prokázaly co umí. Proměnily všechno, co proměnit měly a zachránily domácímu mužstvu vítězství.“

Roman Pišný – více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L