V důležitém zápase poráží Lvi basketbalisty Brna

Oba týmy vstoupily do utkání přemotivovaně a tak jsme opět byli svědky pro oko diváka nepohledného basketbalu.

Po čtvrtinách: (15:14,38:34,53:52)
Skóre otevřel v první minutě hostující Křemen, poté o průběhu zápasu svědčí skóre na konci 6. minuty a to v poměru pouhých 6:6. Ve zbývajících minutách 1. čtvrtiny se úspěšnost mírně zlepšila, ale i přes to skončila čtvrtina pouze 15:14 ve prospěch domácích.

Do druhé čtvrtiny vstoupil o něco lépe domácí tým. Brno nezaostávalo dlouho a bylo schopno odpovědět na každý koš, který domácí proměnili a udržet se na malém rozdílu. V tomto duchu se nesla celá čtvrtina a tak 1. polovina skončila 38:34.

• V důležitém zápase poráží Lvi basketbalisty Brna

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe hráčům Brna a díky rychlým 5 bodům kapitána hostí Michala Křemena stáhli rozdíl na pouhý bod. Avšak naši se nenechali zaskočit a náskok si vzali zpět po dvou získaných faulech a čtyřech proměněných šestkách, kdy se opět vedení vyšplhalo na 5 bodů. Ovšem na to opět reagovalo Brno a zásluhou, mimo jiné, 2 proměněných trojek Nehyby otočili skóre ve svůj 4 bodový prospěch. V posledních minutách se hra vyrovnala a stejně tak i skóre, které upravil trojkovou střelou s klaksonem domácí Brooks na 53:52 po 30 minutách hry.

Do 4. čtvrtiny vlítli domácí Lions plní elánu a odhodláním zápas rozhodnou v jejich prospěch. Vše načal domácí hráč s číslem 10 Dalibor Fait svou abnormálně nelidskou smečí po asistenci Terrella Lipkinse. Hostující trenér se pokusil přerušit euforii z této nádherné akce time-outem. Nepodařilo se. Po time-outu následovaly 4 body domácích a náskok tak narostl na 7 bodů. Hostující celek však nehodil flintu do žita a hra se opět vyrovnala do konce 6. minuty. V posledních 4 minutách gradoval výkon Jiřího Šouly, který vedl LIONS za vítězstvím. V poslední čtvrtině se mu povedlo zaznamenat 11 bodů a k tomu koordinovat hru domácího celku. Hlavně díky jemu výkonu se u Vajgaru dnes slaví výhra. Konečné skóre 79:68.

Hostující trenér Zoran Helbich: “Nejdřív gratulace domácím. A taky k organizaci, mně se strašně líbí atmosféra tady v Jindřichově Hradci. Co mám říci k zápasu, když jsou body z lavičky v poměru 38:15 a naše trojky 8/31?! Myslíme si, že cestou k vítězství je střílet přes zvednutou ruku obránce a máme hráče, kteří nejsou na zápase nebo při time-outu soustředění. Celý time-out vysvětluji co budeme hrát a on přijde na hřiště a spadne na hlavu a hraje něco pátého. Je to těžký, chybí nám koncentrace, nemáme focus. Jsou to mladí hráči, kteří bohužel nejsou ještě schopní hrát tuto soutěž… Jedeme dál, v pátek máme další zápas, na který se musíme soustředit, i na další zápasy do play-out, šanci na play-off už jsme ztratili. Ještě jednou gratulace a my jdeme dál.“

Domácí trenér Karel Forejt: “Děkujeme za gratulaci. Byl to opravdu nervózní zápas z obou stran a v první polovině bylo těch ztrát na obou stranách až příliš. Já musím dementovat, jestli nelžou statistiky, tak jsme měli v druhé polovině pouze jednu ztrátu a možná i tahle věc rozhodla o vítězi. Problém jsme měli s útočným doskokem Brna. To jsem nečekal, že budeme mít až takový problém. Špatná práce odstavování, hlavně tedy od pivotmanů a pak nám z toho chyběl přechod do rychlého protiútoku a chyběly nám lehké koše. Brno skvěle ucpávalo vymezené území. Nebylo možné dát lehké koše. Opět nesmyslné ztráty způsobily jednoduché koše pro Brno v prvním poločase. Mohli jsme to odehrál lépe, ale pravda je, že ve druhém poločase jsme díky nezměrné vůli, která nám doma nechybí, dokázali vyhrát. Chtěl bych klukům za tuto bojovnost, s jakou přistoupili k zápasu, nesmírně poděkovat.“

Text: BK Lions – Foto: Lukáš Šamal

STATISTIKA ZÁPASU:

Střelci domácí: Brooks 19, Šoula 16, Canty 12 (8 doskoků), Tawiah 10 (10 doskoků), Lipkins 9 (8 asistencí), Fait 7, Zuzák 4, Šustek 2
Střelci hosté: Ware 24 a 9 doskoků, Jazvin 14 a 9 doskoků, Křemen 13, Turman 8, Nehyba 6, Hrabovský 2, Pumprla 1