Aktuálně

Dva koncerty a Film&Foto Fest v sobotu na nádvoří Muzea fotografe a MOM

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií

Předposlední srpnovou sobotu bude na nádvoří jindřichohradeckého Muzea fotografie a MOM živo. Na návštěvníky čekají dva koncerty a také Film&Foto Fest, který má letos podtitul „Nahlédnutí do doby Marie Terezie“.

Film&Foto Fest (13:00 – 17:00)

V sobotu 21. srpna se v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií uskuteční srpnový Film&Foto Fest. Akce proběhne od 13 do 17 hodin a představí bohatý celodenní program pro celou rodinu s filmovou a fotografickou tématikou.

Program srpnového Film & Foto Festu nabídne všem zájemcům možnost nechat se vyfotografovat profesionálním fotografem přímo v muzejním fotoateliéru, na děti bude čekat nejedno překvapení v podobě zábavných her a atrakcí. Agentura Argo, v čele s Mistrem filmové choreografie Petrem Nůskem, zde opět představí dechberoucí umění profesionálních kaskadérů a specialistů. Všichni návštěvníci se mohou opět těšit na přehlídku filmových rekvizit a kulis z celosvětově známých filmů. Pro ty, kteří jsou fascinováni a přitahováni historickými artefakty, bude bezpochyby velkým zážitkem vystavená sbírka zbroje a zbraní, které byly použity při natáčení nejen českých, ale i zahraničních filmových počinů. Na program akce volně naváže koncert jindřichohradecké blues rockové kapely Pasiáns, která představí nejen své vlastní autorské skladby, ale i volně pojaté cover verze skladeb světových a legendárních hudebních uskupení. 


Koncert skupiny PASIÁNS (17:00)

Koncert blues-rockové kapely z Jindřichohradecka, která se na hudebním poli poprvé objevila v únoru 2016 a nebrání se rhythm and blues, country rocku, ani jižanskému rocku. V jejich bohatém repertoáru je pestrá směs písní z let, kdy se ještě muzika dělala srdcem. Převážnou část repertoáru sice tvoří převzaté skladby světoznámých hudebních uskupení, jako například Rolling Stones, Eric Clapton, ZZ Top, Lynyrd Skynyrd a mnohé další, kapela však má i osm svých skladeb s českými texty, kterými prezentuje vlastní autorskou tvorbu a na dalších pracuje. Celkově se kapela profiluje jako hudební interpret pro náročnější posluchače, vyhýbá se komerci a úrovní kvality své hudby rozhodně nepatří mezi plesová a zábavová hudební uskupení. Mezi jejich cílové mety patří mimo jiné vystoupení na festivalu Blues Alive v Šumperku, největším mezinárodním festivalu svého žánru ve střední Evropě.

Všichni zájemci o neobyčejný hudební zážitek jsou srdečně zváni!

VSTUPNÉ 100,- Kč


Koncert skupiny THE FIBERS (20:00)

Vzdělávací a kulturní centrum Jindřichův Hradec, p. o., srdečně zve na koncert rockové kapely THE FIBERS v sobotu 21. 8. 2021 ve 20:00 hodin na nádvoří Muzea fotografie a MOM.

Koncert jindřichohradecké rockové kapely, která si za svou relativně krátkou historii vytvořila početně silnou fanouškovskou základnu přesahující region Jindřichohradecka. A není se čemu divit, její repertoár se sice soustředí spíše na převzaté skladby světoznámých hudebních uskupení, ale o to z větší vášní a důrazem na kvalitu vzniklých cover verzí.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni, k poslechu bude bezpochyby kvalitní hudba!

VSTUPNÉ 100,- Kč