Dva víkendové zápasy HC Vajgar

Hokejisté HC Vajgar odehráli dva zápasy v krátkém sledu. Domácí zápas v pátek s Veselím nad Lužnicí  a v neděli jako hosté v Milevsku.

HC VAJGAR – TJ LOKOMOTIVA VESELÍ NAD LUŽNICÍ 8:6 (3:1 1:3 4:2)

Utkání odehráno v pátek 20.října 2017 na ZS v J.Hradci od 20.15 hod.

trenér: Robert Procházka, asistent Zdeněk Ledvinka

Branky Vajgaru: 7.min. Tomšík (Ondřej); 10.min. Lazorišák (Tomšík, Ištvánik); 13.min. Popelka (Ištvánik,Lazorišák); 35.min. Ondřej (Koláček,Popelka); 42.min. Lazorišák; 44.min. Ondřej (Havelka); 51.min. Procházka (Havelka,Stach); 60.min. Tomšík (Lazorišák, Gurka)

Vyloučení: Vajgar : 5x 2 min, 10 min. Kubín, 10 min. Jon – oba za nesportovní chování.
Lokomotiva: 5 x 2 min.

Vajgar předváděl pěkný nátlakový hokej a v 7. minutě se díky Tomšíkovi (asistence Ondřej) dostal do vedení 1:0. Za necelou minutu a půl to bylo již 2:0 pro Vajgar, zvyšoval Lazorišák, sekundovali mu při tom Tomšík a Ištvánik. Hráči Lokomotivy  v 11.minutě dokázali využít toho, že domácí zcela zapomněli na volného hráče soupeře před brankářem Houdkem a bylo to 2:1. Vajgar toto zaváhání nezastavilo v dobývání branky hostů,  Procházkova nahození na gólmana Veselí se zmocnil Lazorišák, poslal puk Ištvánikovi, ten Popelkovi a Vajgar vedl ve 13.minutě 3:1. Domácí tým i nadále útočil, ale nepodařilo se mu využít ani další vyložené šance ke skórování.

Ve 26. minutě Lokomotiva zavřela Vajgar v jeho obranné třetině a snížila na 3:2. O další 3 minuty později nachytal hostující Čáp domácí pětici v nedbalkách a bezpečně skóroval na 3:3. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a v 35. minutě šel puk rychle po ose Popelka-Koláček-Ondřej a posledně jmenovaný opět strhl vedení na stranu domácích – 4:3. Následující tutovku neproměnili domácí Jindra a Tomšík, naopak hosté opět stav srovnali po rychlém kontru do obrany Vajgaru.

Rozhodnutí o vítězi tak bylo přesunuto do 3.třetiny. Lokomotiva si díky rozhárané hře domácích vytvořila počátkem 3. třetiny několik šancí, ale svojí druhou brankou v utkání dostal domácí do vedení 5:4 Lazorišák. Minutu a půl nato zvyšoval na 6:4 pro Vajgar Ondřej, po spolupráci s Havelkou. V 51.minutě pak zaútočili domácí Procházka s Havelkou a Procházka vstřelil sedmou a rozhodující branku. Hosté se nevzdávali, podařilo se jim záhy snížit na 7:6. Hosté se ještě pokusili o srovnání v závěrečné PP, ale Tomšík, po přihrávkách Lazorišáka a Gurky, dal na konečných 8:6 pro Vajgar.

HC MILEVSKO 2010 – HC VAJGAR 8:3 (2:1 5:1 1:1)

Utkání odehráno v neděli 22.října na ZS v Milevsku od 17.00 hod.

Sestava Vajgaru:
Houdek (25.min.Pachmann)
Popelka-Procházka; Stach-Ondřej-Havelka
Jon-Ištvánik; Lazorišák-Jasanský-Gurka
Chmal-Tržil; Tomšík-Jindra-Kubín.
V utkání nebili k dispozici Koláček a Kalvas.

Trenér: Robert Procházka, asistent Zdeněk Ledvinka

Branky Vajgaru: 13.Chmel (Tržil,Tomšík)- využitá PP; 29.Ištvánik (Lazorišák,Gurka); 52.Lazorišák (Chmel)

Výkon Vajgaru v předchozím utkání s Veselím mohl svádět k určitému optimismu, leč Vajgar nezachytil úvodní velký nápor domácích a ve 3. minutě už prohrával 0:2. Domácí vysunuli obranu hodně vysoko, perfektně obsazovali a napadali hostující hráče, kteří se s tím nedokázali vypořádat.

Na lepší časy se pro Vajgar zablýsklo ve 3.minutě, když Chmel v přesilovce ranou po ledě snižoval na 1:2. O naději Vajgar přišel v 19. a 20. minutě, kdy šel do dvojnásobného oslabení. Pokračování této přesilovky ve 2. třetině domácí dokonale využili a bylo to 4:1 pro Milevsko. Domácí zužitkovali i další přesilovku o 3 minuty později a tyto 3 rychle po sobě následující góly prakticky zmařily veškeré naděje hostí. Hráči Vajgaru bojovali, dvojnásobnou přesilovku ale nevyužili. Až po perfektní přihrávce Lazorišáka nezadržitelně skóroval najíždějící Ištvánik a snížil na 2:5. Domácím hokejistům jakoby docházeli síly a Vajgar se  toho snažil využít. Ota Lazorišák však neproměnil svůj nájezd na domácí branku, naproti tomu domácí dokonale využili chyb hostujících hráčů a do konce 2.třetiny navýšili svoje vedení na 7:2.

Počátkem 3.třetiny nevyužil Vajgar šanci v podobě minutu a půl trvající přesilovky pět na tři. Zhruba v polovině 3. třetiny ztratili hráči Vajgaru zbytečně puk a Milevsko zase trestalo – gólem na 8:2. Na konečných 8:3 pro domácí snižoval Lazorišák poté, co suverénně obehrál bránící hráče domácích. Ota Lazorišák byl nejlepším hráčem Vajgaru v tomto utkání.

Autor: HC Vajgar